Notowania

sgn
15.06.2012 15:33

Sygnity ma umowę na systemy w ramach projektu e-zdrowie

Sygnity zawarło umowę z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia na zaprojektowanie, realizację i nadzór gwarancyjny systemów informatycznych w ramach projektu e-zdrowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(skynesher/iStockphoto)

*Sygnity zawarło umowę z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia na zaprojektowanie, realizację i nadzór gwarancyjny systemów informatycznych w ramach projektu e-zdrowie, poinformowała spółka w komunikacie. *

Firma zrealizuje hurtownię danych oraz system wykrywania nadużyć niezbędne do sprawnego zarządzania i planowania działań w ramach ochrony zdrowia. Wartość umowy to 79,52 mln zł brutto.

_ Dla spółki będzie to jeden z priorytetowych projektów realizowanych dla instytucji państwowych, a w szczególności dla sektora zdrowia. Z drugiej zaś strony chcemy wzmocnić naszą pozycję na rynku, który historycznie zawsze był ważny dla spółki. Warto przypomnieć, że nasza firma wykonała przed laty projekt związany z wdrożeniem karty pacjenta dla Śląskiej Kasy Chorych _ - powiedział prezes Norbert Biedrzycki, cytowany w komunikacie.

Umowa została zawarta w ramach czwartej części projektu _ Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych _.

_ Zgodnie z założeniami kontraktu, Sygnity wykona hurtownię danych umożliwiającą gromadzenie odpersonalizowanych danych z całego obszaru ochrony zdrowia i ich dalsze przetwarzanie w informacje istotne z punktu widzenia zarządczego. Dzięki temu beneficjenci systemu, m.in. Ministerstwo Zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia, samorządy czy jednostki medyczne zyskają dostęp do raportów, analiz i statystyk niezbędnych do kreowania polityki zdrowotnej, sprawnego zarządzania i planowania działań w ramach ochrony zdrowia _ - podała spółka.

Projekt zostanie zrealizowany w ciągu 26 miesięcy od dnia podpisania umowy. Jest elementem powstającego Systemu Informacji Medycznej, mającego przetwarzać dane niezbędne do prowadzenia polityki zdrowotnej państwa, podnoszenia jakości i dostępności świadczeń opieki zdrowotnej oraz finansowania zadań z zakresu ochrony zdrowia.

Sygnity miało 6,39 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku (tj. V kwartale roku obrotowego 2011/2012) wobec 1,18 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 108,14 mln zł wobec 111,99 mln zł rok wcześniej.

Tagi: sgn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz