Notowania

sgn
07.09.2009 16:11

Sygnity nie rozważa sprzedaży Winuel

Grupa informatyczna nie rozważa sprzedaży spółki zależnej Winuel, która działa w obszarze rozwiązań IT dla sektora 'utilities', poinformowała firma w komentarzu do zmian w zarządzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(dscott/iStockphoto)

Grupa informatyczna nie rozważa sprzedaży spółki zależnej Winuel, która działa w obszarze rozwiązań IT dla sektora 'utilities', poinformowała firma w komentarzu do zmian w zarządzie.

_ Zarząd Sygnity podkreśla, że sektor utilities jest jednym z kluczowych pionów Sygnity, czego wyrazem jest przejęcie bezpośredniego nadzoru nad Winuel przez prezesa Piotra Kardacha. Zarząd będzie dążył do dalszego umacniania pozycji Grupy Sygnity na rynku utilities, wykorzystując wielki potencjał i doświadczenie 400-osobowego zespołu Spółki Winuel. Zarząd kategorycznie zaprzecza, bez względu na to co twierdzą konkurenci, jakoby rozważał sprzedaż spółki Winuel _ - czytamy w komunikacie.

Wcześniej spółka poinformowała o odwołaniu z funkcji wiceprezesa Sygnity i prezesa Winuel Bogdana Kosturka. Spółka pierwotnie nie komentowała tej decyzji. W dzisiejszym komunikacie podano, że zmiany mają przyśpieszyć działania mające na celu podniesienie efektywności w spółkach grupy.

_ Zarząd Sygnity jest przekonany, że dzięki efektom programu oszczędnościowego oraz zachowaniu silnej pozycji grupy w kilku sektorach spółka już w II półroczu 2009 roku zdecydowanie poprawi swoją rentowność _ - czytamy dalej.

Sygnity miała 92,53 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2009 roku wobec 24,82 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 281,52 mln zł wobec 481,02 mln zł rok wcześniej.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: sgn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz