Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

T-Mobile Polska znika z "czarnej listy" KNF

3
Podziel się:

Czołowy operator komórkowy w naszym kraju trafił na nią za - jak wskazywała dwa lata temu KNF - oferowanie usług ubezpieczeniowych bez stosownego zezwolenia.

T-Mobile Polska znika z "czarnej listy" KNF
(Insider Monkey/Flickr/CC BY-ND 2.0)

Komisja Nadzoru Finansowego po ponad dwóch latach usunęła T-Mobile Polska z listy ostrzeżeń publicznych. Czołowy operator telefonii komórkowej w naszym kraju trafił na nią za - jak wskazywała wtedy KNF - oferowanie usług ubezpieczeniowych bez stosownego zezwolenia.

Wskazywanych nieprawidłowości nie potwierdziła Prokuratura Rejonowa Warszawa - Mokotów, która umorzyła w tej sprawie postępowanie. W efekcie KNF musiała spółkę wykreślić z "czarnej listy".

Trafiają na nią podmioty, co do których KNF składa do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. W tej chwili jest blisko 170 takich firm.

T-Mobile nie musi się już tłumaczyć z zarzutów z kwietnia 2015 roku, kiedy to wskazano, że operator oferował usługi zabezpieczające klientów na wypadek kradzieży, uszkodzenia lub zniszczenia urządzenia, bez wymaganego zezwolenia na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej.

KNF przy okazji wpisywania T-Mobile na "czarną listę" podkreślała, że zawiadomienie do prokuratury i wpis na listę ostrzeżeń nie dotyczą głównej działalności biznesowej firmy, a jedynie dodatkowej oferty "Bezpieczne Urządzenie".

T-Mobile broniło się, że nigdy ubezpieczeń nie oferowało. "Oświadczamy, że T-Mobile Polska S.A. nigdy nie prowadziła ani nie prowadzi działalności ubezpieczeniowej, a usługa Bezpieczne Urządzenie oferowana klientom T-Mobile od prawie 5 lat jest rozszerzoną gwarancją. Usługa ta istotnie zwiększa komfort i bezpieczeństwo korzystania z wartościowego sprzętu zakupionego od operatora, co jest wysoko oceniane przez naszych klientów" - można było przeczytać w oświadczeniu spółki.

"Przed wprowadzeniem usługi zostały przeprowadzone dokładne analizy prawne, w tym przez zewnętrznych ekspertów, które wyraźnie wskazywały na możliwość świadczenia jej przez T-Mobile Polska. Ze spokojem zatem czekamy na rozstrzygnięcie sprawy przez właściwe organy" - zapewniała T-Mobile Polska.

Zobacz także: Rynek ubezpieczeń finansowych cały czas rośnie. W przyszłości polisy od ataków hakerskich i cyberryzyka

Usługi sieci T-Mobile i Heyah dostępne są na blisko 100 proc. powierzchni Polski. Pierwszym współzałożycielem, a obecnie jedynym właścicielem T-Mobile Polska jest grupa Deutsche Telekom, do której należą m.in. T-Mobile i T-Systems.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
balina0
7 lat temu
roaming w t-mobile to masakra, uzależniają cenę od zakupu telefonu na raty czy bez. A przecież miał być za darmo! Nagminny brak zasięgu, Oszuści i tyle!
jmałodobry
7 lat temu
Na czarnej liście powinien być Tauron . Oszuści , niczym sekta gnębią odbiorców , którzy nie mogą zmienić dystrybutora . Jacek z SO w NS jest fanem tej firmy i również gnębi uczciwych ludzi.
ups
7 lat temu
A ja już im nie wierzę. Za te 5 zł bezprawnie doliczone do rachunku 3 lata temu ne dam się ponownie oszukać. Raz wystarczy. Mieli oddać nienależnie pobrane pieniądze abonentom i nie oddali.