Notowania

Tarczyński sprzedaje zakład mięsny w Sławie

Zainkasuje za niego 28 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
Na czele producenta kabanosów stoi od lat Jacek Tarczyński.

Tarczyński przeniesie produkcję z zakładu w Sławie do Ujeźdźca Małego i Bielska-Białej. Znany producent kabanosów podpisze umowę na sprzedaż zakładu. Zainkasuje za niego 28 mln zł.

Zakład Tarczyńskiego ulokowany w miejscowości Sława kupi Zakład Przetwórstwa Mięsnego "Sława".

W oficjalnym komunikacie wskazuje, że "strony zobowiązały się do zawarcia umowy przyrzeczonej w terminie 14 dni od daty doręczenia kupującemu wezwania spółki do zawarcia umowy, najpóźniej do dnia 15 sierpnia 2018 roku".

Jeszcze przed zawarciem umowy Tarczyński ma dostać 10 mln zł. Kolejne 18 mln zł ma być zapłacone w ciągu kolejnych 7 dni.

"Decyzja o sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa została podjęta w celu optymalizacji produkcji, koncentracji produkcji w pozostałych zakładach, co pozwoli na ograniczenie kosztów w tym kosztów logistyki" - wskazuje Tarczyński.

Pomysł na biznes: Garmaż odzieżowy

Według zapewnień, nie wpłynie to na obniżenie łącznej wielkości produkcji, która po transakcji będzie realizowana w pozostałych dwóch zakładach zlokalizowanych w Ujeźdźcu Małym i Bielsku-Białej.

Tarczyński to rodzinna firma obecna na rynku od ponad 25 lat. Jest producentem wyrobów wędliniarskich w Polsce, oferującym produkty pod markami Tarczyński, Dobrosława oraz Starpeck. Produkuje około 500 wyrobów mięsno-wędliniarskich, z których najbardziej popularne to kabanosy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rynek spożywczy, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-05-2018

kurajointPo pierwsze to coś nie powinno nazywać się kabanosem prawdziwy kabanos przy przełamaniu powinien strzelić a tym dziadostwem można zawiązać kokardkę … Czytaj całość

18-05-2018

gpkTo co produkują jest nie jadalnym świństwem !

18-05-2018

goha goha goha 3zlich kabanosy są nie smaczne pseudo kabanosy. niestety w Polsce już nie ma dobrych ogólnie dostępnych kabanosow. wędliny mają marne smakowo i składowo

Rozwiń komentarze (70)