Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Tarczyński sprzedaje zakład mięsny w Sławie

Tarczyński sprzedaje zakład mięsny w Sławie

Na czele producenta kabanosów stoi od lat Jacek Tarczyński.
Na czele producenta kabanosów stoi od lat Jacek Tarczyński.

Tarczyński przeniesie produkcję z zakładu w Sławie do Ujeźdźca Małego i Bielska-Białej. Znany producent kabanosów podpisze umowę na sprzedaż zakładu. Zainkasuje za niego 28 mln zł.

Zakład Tarczyńskiego ulokowany w miejscowości Sława kupi Zakład Przetwórstwa Mięsnego "Sława".

W oficjalnym komunikacie wskazuje, że "strony zobowiązały się do zawarcia umowy przyrzeczonej w terminie 14 dni od daty doręczenia kupującemu wezwania spółki do zawarcia umowy, najpóźniej do dnia 15 sierpnia 2018 roku".

Jeszcze przed zawarciem umowy Tarczyński ma dostać 10 mln zł. Kolejne 18 mln zł ma być zapłacone w ciągu kolejnych 7 dni.

"Decyzja o sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa została podjęta w celu optymalizacji produkcji, koncentracji produkcji w pozostałych zakładach, co pozwoli na ograniczenie kosztów w tym kosztów logistyki" - wskazuje Tarczyński.

Pomysł na biznes: Garmaż odzieżowy


Według zapewnień, nie wpłynie to na obniżenie łącznej wielkości produkcji, która po transakcji będzie realizowana w pozostałych dwóch zakładach zlokalizowanych w Ujeźdźcu Małym i Bielsku-Białej.

Tarczyński to rodzinna firma obecna na rynku od ponad 25 lat. Jest producentem wyrobów wędliniarskich w Polsce, oferującym produkty pod markami Tarczyński, Dobrosława oraz Starpeck. Produkuje około 500 wyrobów mięsno-wędliniarskich, z których najbardziej popularne to kabanosy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

rynek spożywczy, tarczyński, kabanosy, zakład mięsny sława
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Mirek
2018-05-21 17:25
Ludzi ma za nic zniszczył markę Dobrosława gdzie były produkowane wyroby geesowskie parówki sławski i inne śp.Krzysztof w grobie sie przewraca dla Jacka sie liczy kasa kasa . Do grobu jej nie zabieżesz pamietaj p. Tarczyński tam wszyscy jestesmy rowni kasa ci nie pomoże . Zniszczyłeś zakład i markę
Helena
2018-05-20 17:07
Zniszczył dobry zakład i teraz sprzedaje. Takie były smaczne wyroby / kiełbasa dobrosława , kaszanka lubuska /. Tylko kasa się liczy.
smakosz
2018-05-20 06:57
Firma powinna ogłosić czy Dominik to jest z tych czy nie,jeśli nie to kupujemy
Pokaż wszystkie komentarze (70)