Notowania

tauron
11.04.2013 14:12

Tauron i KGHM podejmą tę decyzję do końca roku

Tauron i KGHM są na etapie analiz projektu inwestycyjnego w Blachowni. Decyzja w tej sprawie powinna być podjęta do końca tego roku - poinformował Dariusz Lubera prezes Tauronu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TAURONPE)

Tauron i KGHM są na etapie analiz projektu inwestycyjnego w Blachowni. Decyzja w tej sprawie powinna być podjęta do końca tego roku - poinformował Dariusz Lubera prezes Tauronu, w kuluarach Ogólnopolskiego Forum Zarządów Spółek Giełdowych.

- _ Nie ma wspólnej decyzji z KGHM na temat, czy i kiedy realizujemy inwestycję w Blachowni. To jest jeszcze przedmiotem analiz, przede wszystkim technicznych. Według mojej oceny budowa bloku gazowego bez części ciepłowniczej, a taki jest projekt, to byłoby zbyt duże ryzyko _ - powiedział Lubera.

- _ Analizy ekonomiczne, a także uzgodnienia z operatorem pozwoli nam podjąć decyzję do końca tego roku _ - dodał. Zaznaczył, że projekt nie został odwołany.

Czwartkowa prasa informowała, że wspólna inwestycja Tauronu i KGHM może podzielić los Opola, gdyż opłacalność bloku gazowego, który chcą budować, może być zbyt mała aby firmy zdecydowały się na realizację tej inwestycji.

Tagi: tauron, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz