Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

To on na chińskim krachu stracił najwięcej. Jeden dzień kosztował go 3,6 mld dolarów

0
Podziel się

Najbogatszy Azjata Wang Jianlin stracił 3,6 mld dolarów po poniedziałkowej wyprzedaży na giełdach - to najwięcej spośród światowych miliarderów - podaje Bloomberg.

To on na chińskim krachu stracił najwięcej. Jeden dzień kosztował go 3,6 mld dolarów
(World Economic Forum/wikimedia/CC BY SA 2.0)
bCZBfKUR

*Najbogatszy Azjata Wang Jianlin stracił na wczorajszych spadkach 3,6 mld dolarów. To najwięcej spośród światowych miliarderów - podaje Bloomberg. *

Około 2 mld dolarów z tej kwoty to wartość udziałów w firmie nieruchomościowej - Dalian Wanda Commercial Properties, której akcje spadły w poniedziałek o 17 proc. Wang stracił również około 1 mld dolarów na akcjach operatora kin Wanda Cinema Line, które zanotowały około 10-proc. spadek. Po poniedziałkowej wyprzedaży na giełdach Wang i tak cieszy się majątkiem wartym 31,2 mld dolarów. Jego biuro odmówiło komentarza na temat strat poniesionych przez biznesmena.

W sumie chińscy miliarderzy stracili ponad 14 mld dolarów z powodu poniedziałkowych spadków na giełdach - szacuje Bloomberg. 24 bogaczy na świecie straciło ponad 1 mld dolarów. Wśród nich był Bill Gates, którego majątek skurczył się o 3,2 mld dolarów.

bCZBfKUT

W poniedziałek z giełd na całym świecie wyparowało ponad 2,7 biliona dolarów. Stało się tak za sprawą totalnej paniki wśród inwestorów w Chinach.

Na otwarciu sesji indeks Shanghai Composite spadł dzisiaj o 6,4 proc. , ale z czasem strata została odrobiona. Spadki o ponad 6 proc. zanotowała także mniejsza chińska giełda, indeks w Szenczen (Shenzhen Composite Index) również spadł o ponad 6 proc. W sumie oznacza to, że podczas czterech ostatnich sesji stracił około 20 procent.

Inwestorów i biznesmenów wciąż straszą dane dotyczące chińskiej gospodarki: spada produkcja przemysłowa, inwestycje, notowania na giełdach - mimo interwencji władz na wielką skalę - a wskaźnik bezrobocia (oficjalnie 4 proc.) nie jest wiarygodny.

bCZBfKVu
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)