Notowania

Akcje spółek Comarch, CD Projekt i Idea Bank w "top picks"

Od początku roku wszystkie spółki typowane przez Dom Maklerski BOŚ dały łącznie zarobić prawie 10 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

Od początku roku spółki typowane przez Dom Maklerski BOŚ dały łącznie zarobić prawie 10 proc. Analitycy postanowili zmienić skład portfela inwestycyjnego, wyłączając z niego dwa podmioty. W zamian do "top picks" dołączyły m.in. Comarch, CD Projekt i Idea Bank.

Od początku roku notowania akcji na warszawskiej giełdzie idą wyraźnie w górę. Indeks WIG, grupujący kilkaset spółek, wzrósł o blisko 7,5 proc. Wynik "rynku" bije grupa tzw. "top picks", którą typują analitycy Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Broker może się pochwalić wynikiem na poziomie 9,4 proc.

Jakie spółki są portfelu DM BOŚ? Na liście znajdziemy: 11 bit studios, Asbis, Asseco BS, Asseco SEE, Budimex, Ergis, JSW, Lotos, LSI Software, Marvipol, Medicalgorithmics, Mercator, OEX, Robyg, Sanok, Synthos, Trakcja, Vindexus i Vistula.

Z tej grupy wyłączone zostały akcje Emperii (m.in. właściciel sieci marketów "Stokrotka"), które od prawie miesiąca lecą w dół. Zaufanie stracił też hurtowy dystrybutor leków firma Neuka, której cena akcji od ponad dwóch miesięcy niemal stoi w miejscu.

W miejsce Emperii i Neuki wszedł producent gry "Wiedźmin" i Idea Bank. Notowania CD Projekt znalazły się na najwyższych poziomach w historii, zyskując od początku roku ponad 30 proc. W tym samym czasie bank należący do miliardera Leszka Czarneckiego zyskał 13 proc.

Do "top picks" zakwalifikowano dodatkowo dwie inne spółki: informatyczny Comarch i mniej znaną firmę Tower Investments (z New Connect), która działa na rynku nieruchomości.

Nowe spółki w "top picks"

Analitycy jednocześnie wskazali na kilka spółek giełdowych, które ich zdaniem mogą zachowywać się gorzej od średniej rynkowej. Wśród nich są duże, znane marki: Asseco Poland, Eurocash, CI Games, Comp, LPP, Pekao, PGNiG, PKN Orlen, Polnord i Tauron.

Portfel spółek "top picks" analitycy DM BOŚ prowadzą od marca 2008 roku. Od tego czasu bezwzględna stopa zwrotu z potencjalnych inwestycji wyniosła 6754,1 proc! W tym czasie indeks WIG wzrósł o 15,9 proc.

Tagi: top picks, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz