Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Trans Polonia: Prawa do akcji w debiucie wzrosły o 8,5 proc.

0
Podziel się:

Kurs praw do akcji firmy transportowej Trans Polonia wzrósł na czwartkowym debiucie na rynku głównym GPW o 8,5 proc. do 8,68 zł, wobec ceny emisyjnej, która wynosiła 8 złotych.

Trans Polonia: Prawa do akcji w debiucie wzrosły o 8,5 proc.
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Kurs praw do akcji firmy transportowej Trans Polonia wzrósł na czwartkowym debiucie na rynku głównym GPW o 8,5 proc. do 8,68 zł, wobec ceny emisyjnej, która wynosiła 8 złotych.

Po godz. 10. kurs PDA wynosił także 8,68 zł, czyli wzrastał o 8,5% wobec ceny odniesienia (8,00 zł).

- _ Po debiucie skupimy się na dynamicznym zwiększeniu skali naszej działalności, zarówno w zakresie rozwoju floty jak i obszaru świadczenia usług. W chwili obecnej oferujemy nasze usługi poprzez biura w Polsce, Francji i Holandii, natomiast w przyszłym roku planujemy otworzenie kolejnych przedstawicielstw w Wielkiej Brytanii, Rosji i na Węgrzech. Cały czas będziemy także rozwijać naszą flotę transportową, która dzięki środkom z emisji zostanie powiększona do 140 jednostek. Warto także zwrócić uwagę, że cały rynek logistyki i chemikaliów rośnie bardzo dynamicznie, dzięki czemu udało nam się zanotować rekordowy rok pod względem generowanych wyników finansowych _ – powiedział prezes Dariusz Cegielski.

Trans Polonia na przełomie października i listopada br. przeprowadziła pierwszą publiczną emisje akcji, w ramach której pozyskała 4,18 mln zł. Inwestorzy złożyli zapisy na wszystkie oferowane akcje (522 636 akcji serii D) po cenie 8 zł za sztukę. Redukcja w TMI wyniosła 24,2 procent.

Trans Polonia przekroczy prognozę przychodów na 2010 rok

W okresie od stycznia do października 2010 r. przychody Trans Polonia S.A. wyniosły około 18,9 mln zł netto, co oznacza wzrost o 72 procent w porównaniu do analogicznego okresu w 2009 roku (wyniosły 10,99 mln zł zł). Jednocześnie przychody osiągnięte w tym okresie stanowią realizację 89 proc. prognozy przychodów na cały 2010 rok (wynosi 21,16 mln zł).

Prognoza na 2010 rok obejmuje 21,16 mln zł, EBIT 1,6 mln zł, 1,09 mln zł zysku netto.

Firma transportowa Trans Polonia przekroczy prognozę przychodów na 2010 rok, która zakłada osiągnięcie 21,16 mln zł i spodziewa się kilkudziesięcioprocentowego wzrostu sprzedaży w 2011, powiedział prezes spółki Dariusz Cegielski, podczas jej debiutu na GPW.

"Prognozę przychodów na koniec roku przekroczymy. Z kolei jeśli chodzi o zyski to wiele zależy od rozliczeń kursowych na koniec okresu, więc ostateczne wyniki będziemy znać dopiero po 31 grudnia. W przyszłym roku spodziewam się kilkudziesięcioprocentowego wzrostu sprzedaży, m.in. w związku z efektami inwestycji ze środków pozyskanych z oferty" – powiedział agencji ISB Cegielski.

Prognoza na 2010 rok zakłada przychody w wysokości 21,16 mln zł, EBIT 1,6 mln zł i 1,09 mln zł zysku netto.

Prezes dodał , że zakupy nowych maszyn floty transportowej będą odbywały się w pierwszych trzech kwartałach 2011, a najszybciej zrealizowane zostaną nabycia cystern.

"Szukamy również spółek z branży do konsolidacji. Monitorujemy rynek, ale nie ma jeszcze w tej kwestii konkretów. Mamy sporą zdolność kredytową i w ten sposób moglibyśmy finansować ewentualne przejęcia" – podsumował prezes Trans Polonia.

Trans Polonia na przełomie października i listopada br. przeprowadziła pierwszą publiczną emisje akcji, w ramach której pozyskała 4,18 mln zł. Inwestorzy złożyli zapisy na wszystkie oferowane akcje (522 636 akcji serii D) po cenie 8 zł za sztukę.

W okresie od stycznia do października 2010 r. przychody Trans Polonia S.A. wyniosły ok. 18,9 mln zł netto, co oznacza wzrost o 72% w porównaniu do analogicznego okresu w 2009 roku (wyniosły 10,99 mln zł zł). Jednocześnie przychody osiągnięte w tym okresie stanowią realizację 89% prognozy przychodów na cały 2010 rok (wynosi 21,16 mln zł).

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)