Notowania

peo
31.07.2013 16:11

Trzy banki udzielą Barlinkowi kredytu

Kwota finansowania wynosi 253 miliony złotych. Dodatkową pożyczkę ma udzielić także Michał Sołowow.

Podziel się
Dodaj komentarz
(cmeder/iStockphoto)

Barlinek i jego spółka zależna Barlinek Inwestycje podpisały z PKO BP, Pekao SA i BZ WBK umowę kredytu konsorcjalnego na 253 mln zł. Michał Sołowow, który jest znaczącym akcjonariuszem Barlinka, zobowiązał się do wsparcia finansowego do łącznej kwoty nie przekraczającej 75 mln zł.

Środki pieniężne w ramach i na podstawie umowy kredytu konsorcjalnego udostępnione będą w formie kredytu odnawialnego oraz limitu kredytowego wielocelowego z możliwością wykorzystania w formie kredytu w rachunku bieżącym, gwarancji bankowych oraz akredytyw, w maksymalnej wysokości 253 mln zł. Termin spłaty kredytu został ustalony na 30 czerwca 2016 r.

W ramach podpisanej z Michałem Sołowowem umowy wsparcia finansowego Barlinek podpisał ze spółką Glemarco Limited (spółka zależna od Sołowowa) umowę pożyczki na kwotę 50 mln zł. Dzień ostatecznej spłaty pożyczki został w umowie określony na dzień 31 grudnia 2016 roku.

W komunikacie podano, że Barlinek Inwestycje podpisał także z Bankiem Ochrony Środowiska aneks do umowy kredytowej z 1 marca 2010 r., na mocy którego bank udziela tej spółce kredytu obrotowego odnawialnego w wysokości 30 mln zł z przeznaczeniem na finansowanie bieżącej działalności. Termin spłaty kredytu został ustalony na dzień 30 czerwca 2016 roku.

Tagi: peo, brk, bzw, pko, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz