Notowania

tup
10.12.2010 21:59

TUP rozwija działalność kurierską

X-press Couriers, spółka zależna TUP, podpisała list intencyjny z Quriers, podmiotem z branży kurierskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

X-press Couriers, spółka zależna TUP, podpisała list intencyjny z Quriers, podmiotem z branży kurierskiej. Spółki będą prowadzić negocjacje w celu przyłączenia działalności gospodarczej Quriers do X-press Couriers w charakterze franczyzobiorcy.

Negocjacje obejmują działalność kurierską i prowadzenie punktów pod marką X-Store zlokalizowanych w Łodzi, Krakowie i Katowicach. X-press Couriers zainteresowane jest także zakupem działalności Quriers prowadzonej na terenie Warszawy.

_ List intencyjny stanowi realizację strategii mającej na celu konsolidację branży kurierskiej, która przyczynia się do umacniania pozycji rynkowej X-press Couriers. Dzięki transakcji X-press Couriers stanie się liderem łódzkiego i krakowskiego rynku przesyłek miejskich, a także uzyska możliwość wejścia na rynek katowicki _ - napisano w komunikacie.

W raporcie podano, że Quriers prowadzi działalność kurierską o charakterze lokalnym i krajowym od 1998r., jest liderem łódzkiego rynku przesyłek miejskich.

X-press Couriers jest liderem warszawskiego rynku przesyłek miejskich, posiada sieć punktów obsługi klienta pod marką X-Store.

TUP posiada 72,07 proc. udziału w kapitale i głosach na zgromadzeniu wspólników spółki X-press Couriers.

Tagi: tup, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz