Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Kasyna będą zamknięte

0
Podziel się:

Parlament Ukrainy odrzucił weto prezydenta dotyczące ustawy zakazującej działalności kasyn.

Ukraina: Kasyna będą zamknięte
(PAP/DPA)

Parlament Ukrainy odrzucił weto prezydenta dotyczące ustawy zakazującej działalności kasyn w tym kraju, poinformował estoński operator kasyn Olympic Entertainment Group (OEG)
w komunikacie.

Obecnie spółka analizuje sytuację pod względem prawnym i od tej analizy uzależnia dalsze kroki.

_ Ustawa wchodzi w życie z dniem publikacji. Parlament pozostawił w mocy nakaz, by rząd przygotował nową ustawą o grach hazardowych, która ma doprowadzić do przeniesienia działalności kasyn do specjalnych stref, w ciągu trzech miesięcy _ - głosi komunikat.

W poniedziałek OEG ponownie otworzył swoje kasyna na Ukrainie w związku z wygaśnięciem zakazu działalności kasyn wprowadzonego przez ukraiński rząd. Ministerstwo Finansów zawiesiło licencje wszystkich kasyn w połowie maja, po pożarze kasyna w Dniepropietrowsku, w którym zginęło 10 osób.

_ Olympic prowadzi analizę prawną sytuacji i planuje dalsze działania w oparciu o wyniki tej analizy _ - czytamy dalej w komunikacie.

Spółka podała wcześniej, że przychody operacyjne spółki na Ukrainie stanowią ok. 12% jej sprzedaży.

Notowany w Warszawie OEG miał 96,44 mln EEK skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2009 roku wobec 55,78 mln EEK zysku rok wcześniej. Wynik ujęty w euro wyniósł -6,16 mln euro wobec zysku 3,57 mln euro. Skonsolidowane przychody wyniosły 487,61 mln EEK wobec 692,25 mln EEK rok wcześniej.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)