Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chemia
25.10.2018 18:02

Unimot miał wstępnie 14,5 mln zł EBITDA w III kw. 2018 r.

Warszawa, 25.10.2018 (ISBnews) - Unimot zanotował 14,5 mln zł skonsolidowanego wyniku EBITDA w III kw. wobec 15,8 mln zł rok wcześniej, podała spółka powołując się na szacunkowe dane. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Przychody ze sprzedaży (bez zysków/strat z instrumentów finansowych zabezpieczających sprzedaż) według szacunków wyniosły 850 mln zł w III kw. w porównaniu z 779 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowana EBITDA wyniosła wstępnie 14,5 mln zł wobec 15,8 mln zł rok wcześniej oraz minus 8,2 mln zł w II kw. 2018 r. Skumulowana EBITDA skonsolidowana za 9 miesięcy 2018 r. wynosi 7,1 mln zł.

"Wpływ na EBITDA spółek zależnych w III kw. 2018 r. miał głównie wynik EBITDA z działalności spółki Tradea sp. z o.o. w wysokości 1,6 mln zł, w większości wygenerowany z tytułu handlu na platformach giełdowych i brokerskich" - czytamy w raporcie.

Unimot podał w komunikacie, że grupa jest coraz bliżej realizacji prognoz na 2018 r., zgodnie z którymi ma zakończyć rok wynikiem EBITDA w wysokości 12 mln zł.

"W nowej strategii Grupy Unimot, opublikowanej w czerwcu br., zakładaliśmy, że łącznie w bieżącym roku wypracujemy 12 mln zł zysku EBITDA. Stanowi to wynik niższy niż w 2017 r., ponieważ funkcjonujemy w mniej sprzyjającym otoczeniu rynkowym, szczególnie w kwestii bardzo wysokich kosztów obsługi sprzedaży oleju napędowego. Jednak dzięki naszym intensywnym działaniom optymalizacyjnym i sprzedażowym, wynik EBITDA udało nam się znacząco poprawić w III kwartale. W związku z tym, z optymizmem patrzę na najbliższe miesiące roku i wierzę, że pomimo trudnej sytuacji w pierwszym półroczu, Unimot zrealizuje cel zakładany na ten rok" - skomentował prezes Adam Sikorski, cytowany w komunikacie.

Warto podkreślić, że pozytywny wpływ na wartość EBITDA spółek zależnych w III kw. 2018 r. miał głównie wynik spółki Tradea, która pomyślnie zintensyfikowała obrót energią elektryczną w bieżącym roku, podano także.

Ostateczne dane zostaną opublikowane w raporcie okresowym za III kwartał 2018 r. w dniu 13 listopada 2018 r.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect.

(ISBnews

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz