Notowania

Mocne otwarcie na amerykańskiej giełdzie. Wall Street w górę

W tym tygodniu rozpoczyna się w Stanach Zjednoczonych sezon publikacji wyników finansowych za pierwszy kwartał 2017 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AFP PHOTO/Stan HONDA)

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła poprawę nastrojów inwestorów i mocniejsze wzrosty głównych indeksów. Wśród liderów zwyżek były banki.

Indeks Dow Jones Industrial zyskał na wartości 0,9 proc. osiągając poziom 20 636 pkt. S&P500 poszedł w górę o 0,86 proc. do 2 349,01 pkt., a Nasdaq Comp. o 0,89 proc. do 5 856 pkt.

Do wzrostów notowań najmocniej przyczyniły się akcje banku Goldman Sachs i producenta samolotów Boeing. Zyskiwał też Wells Fargo po tym, jak dwóch jego czołowych menedżerów kupiło akcje tego banku za 5 mln dolarów.

Poniedziałkowe notowania amerykańskiego indeksu S&P500

W ostatnim czasie słabszą koniunkturę na amerykańskich giełdach powodowały obawy przed ryzykiem geopolitycznym. Do głównych zagrożeń, które skutecznie powstrzymywały część inwestorów przed kupowaniem akcji, zaliczały się trudności z przeprowadzeniem reformy podatkowej w USA, referendum konstytucyjne w Turcji, napięcia na linii USA - Północna Korea oraz USA - Syria. Analitycy są jednak, że obecna poprawa nastrojów może być więc tylko chwilowa, bo dalej wymienione zagrożenia są aktualne.

W tym tygodniu rozpoczyna się w Stanach Zjednoczonych sezon publikacji wyników finansowych za pierwszy kwartał 2017 roku. W najbliższych dniach wyniki przedstawią m.in. Bank of America, Goldman Sachs, eBay, a także Netflix.

Inwestorzy mają wysokie oczekiwania co do wyników za pierwszy kwartał. Analitycy prognozują najlepsze rezultatu od 2011 roku.

Tagi: wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz