Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jacek Frączyk
Jacek Frączyk
|

Noworoczne rajdy na giełdach całego świata. Dow Jones powyżej 25 tys. pkt.

53
Podziel się:

W Nowym Jorku kolejne historyczne rekordy, w Tokio najwyżej od 1991 roku, w Chinach sześcioipółroczne szczyty, a warszawski WIG20 był w czwartek drugi najlepszy na świecie. Akcje mają na początku 2018 roku niebywałą popularność.

Hossa zawitała na calym świecie. Napęd dały cięcia podatków w USA i dobre dane z gospodarki
Hossa zawitała na calym świecie. Napęd dały cięcia podatków w USA i dobre dane z gospodarki (AP/Fotolink/East News)
bEIXKtFh

W Nowym Jorku kolejne historyczne rekordy, w Tokio najwyżej od 1991 roku, w Chinach sześcioipółroczne szczyty, a warszawski WIG20 był w czwartek drugi najlepszy na świecie. Akcje mają na początku 2018 roku niebywałą popularność.

Dow Jones Industrial, najstarszy indeks nowojorskiej giełdy przebił w czwartek po raz pierwszy w historii poziom 25 tys. pkt. To efekt świetnych informacji z amerykańskiego rynku pracy, które mogą potwierdzić się w piątek w danych rządowych.

Zatrudnienie w prywatnym sektorze pozarolniczym w USA wzrosło o 250 tys., choć prognozy analityków mówiły o zaledwie 191 tys. - te dane prywatnej firmy ADP dały powód do wzmocnienia wzrostów na giełdach całego świata. Pytanie tylko czy się potwierdzą w informacjach rządowych w piątek? Przypomnijmy, że dobra sytuacja na rynku pracy nakłada się na stymulację gospodarki cięciami podatków przez Kongres od nowego roku.

bEIXKtFj

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł 0,62 proc., S&P 500 zwyżkował o 0,43 proc., a Nasdaq Comp. poszedł w górę o 0,17 proc.

Notowania roczne akcji w Nowym Jorku

Zobacz także: Zobacz również: Czy gospodarka powróci do stanu kryzysowego?

W piątek dalsze wzrosty nie ominęły rynków azjatyckich. Japoński główny indeks Nikkei225 choć w czwartek był najlepszy na świecie, to w piątek tylko nieznacznie zwolnił tempo. Wzrósł o 0,9 proc.

bEIXKtFp

W czwartek zresztą uniemożliwił WIG20 do zajęcia pierwszego miejsca na świecie z 2,8-procentowym wzrostem.

Indeks MSCI mierzący notowania w Azji z wyłączeniem Japonii zaliczył już w piątek sześcioipółroczne maksima. Daleko jeszcze do takich poziomów giełdzie w Szanghaju - tu udało się dojść do maksimum od listopada ub.r.

Dobre w ostatnim czasie były nie tylko informacje z gospodarki USA, ale i pozostałych krajów. Chiński sektor usług miał według podanych wczoraj informacji o PMI najlepsze notowania aktywności od trzech lat, japońskie PMI z przemysłu wskazują na nadchodzący wzrost, a podobne dane z Unii Europejskiej są najlepsze od siedmiu lat.

Banki zyskają na podwyżkach Fed

Największe wzrosty w Nowym Jorku odnotował sektor finansowy, głównie banki. Zapowiedziane przez Fed podwyżki stóp procentowych - potwierdzone opublikowanym w środę protokołem z obrad - umożliwią realizację większych marż odsetkowych.

bEIXKtFq

Planowanemu przez Fed scenariuszowi trzech podwyżek stóp w całym roku rynek daje obecnie 46,1 proc. szans - to szacunki na podstawie notowań z giełdy kontraktów terminowych w Chicago. Z 75-procentowym prawdopodobieństwem najbliższa podwyżka będzie w marcu.

Spadki kontynuowały akcje Intela (-1,8 proc.) - inwestorzy wciąż przeżywają aferę z bezpieczeństwem mikroprocesorów.

bEIXKtFK
giełda
dziś w money
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(53)
ZT
4 lata temu
Ziściła się hajda na 2600, zatem kwestią czasu jest hajda na 2800. Jasiu kosi zyski na certyfikatach i funduszu spadkowym, że hej, a brał je garściami przy w20 na 2000 pkt.
Etermit
4 lata temu
za oknem zima stulecia, pozamarzani ludzie, braki w dostawach prądu i zaopatrzenia, bezużyteczne samochody, samoloty i wszystko co jest maszynami tak własnie wygląda globalne ochłodzenie opisywane jeszcze rok temu przez nieżyjącego już dzisiaj autora książki The New Order of Kenobism brrrr... jak zimno!
mes
4 lata temu
[QUOTE] Bitek ładnie go opisał :) dodam tylko, że Don był wyznawcą profesora De La Fischera (Rybińskiego) i w jego Eurogeddon zapakował wszystko co miał plus kredyty a nawet swoją teściową, w spokojnym oczekiwaniu na krach nucił pod nosem szubi dubi popijając dżin z kolą [/QUOTE] Buehehehe, niezły miglans był z tego Dona :-)
bEIXKtFL
xyz
4 lata temu
ropa brent 69,00$ -1,71, na stacjach paliw kierowcy szczerzą zęby z nieokiełznanej radości, masują/rozgrzewają sine nosy, bo mrozem zza ołszen zaciągnęło i wieje halny znad Bałtyku, i tankują do pełna/na maksa baki swych czterokołowców, bo dzisiaj mogą zaoszczędzić kilka groszy na bułeczkę wrocławską posmarowaną masłem 82% i posypaną cukrem najwyższej jakości - 100% cukru w cukrze z Biedry.
ex-bitcoiniar...
4 lata temu
ZT jak zwykle GENIUSZ AT. Nie ma co polemizować. Ten co polemizował zmienił ostatnio pracę he he he
...
Następna strona