Notowania

Wall Street: AIG znowu sprzedaje za miliardy

15,5 mld dolarów za spółkę ubezpieczeniową Alico pójdzie na spłatę pomocy rządowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eflon/CC/FLickr)

*Zapowiedź sprzedaży przez AIG kolejnej spółki za ponad 15 mld dolarów spowodowała, że akcje finansowego giganta urosły o 3,6 procent. *

Pomimo tego Dow Jones Industrials raz S&P 500 zakończyły – choć na symbolicznych – to jednak minusach. Nieznaczny wzrost zanotował natomiast technologiczny Nasdaq.

Wczorajsza sesja za oceanem miała dość spokojny przebieg. Na rynek nie napłynęły bowiem żadne istotne dane z tamtejszej gospodarki. W tej sytuacji największy wpływ na zachowaniem inwestorów miały informacje podawane przez spółki. A spośród tych zdecydowanie na pierwszy plan wybija się zapowiedź sprzedaży przez AIG kolejnej spółki.

Tym razem amerykański gigant ubezpieczeniowy ogłosił, że jego konkurent MetLife kupi od niego za 15,5 mld dolarów American Life Insurance Co. (Alico). Dzięki tej informacji akcje kupca wzrosły najwięcej – o ponad 5 proc. - spośród spółek wchodzących w skład S&P500. Posiadacze akcji AIG zyskali natomiast ponad 3,6 procent.

Przedstawiciele AIG zapowiadają, że pieniądze uzyskane ze sprzedaży AIA oraz Alico zostaną przeznaczone na spłatę pomocy udzielonej przez amerykański rząd w 2008 roku, gdy firma stanęła na skraju bankructwa. Wtedy w rząd wpompował w firmę ponad 182 mld dolarów w zamian przejmując 80 proc. akcji giganta.

AK Steel Holding to natomiast spółka, która poniosła największe straty wśród 500 największych firm notowanych na NYSE. Akcje czwartego co do wielkości producenta stali w USA straciły wczoraj na wartości ponad 3 procent po tym, jak Goldman Sachs obniżył swoją rekomendację dla tych papierów.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )

Straty te były jednak niewielkie w porównaniu do tych, które stały się udziałem International Coal Group Inc. (kopalnie węgla kamiennego). Po zapowiedzi emisji ponad 21 mln akcji oraz akcje spółki straciły na wartości ponad 10 procent.

Podobnie na podobną informację zareagowali posiadacze akcji spółki biotechnologicznej Lexicon Pharmaceuticals Inc. Zamiar emisji 95 mln akcji przełożył się na spadek ich wartości o 9 procent.

Ogromne, bo prawie 30 procentowe zyski swoim akcjonariuszom dały wczoraj natomiast akcje Cell Therapeutics Inc. To efekt uzyskania przez tą biotechnologiczną spółkę, zajmującą się poszukiwaniem i wdrażaniem leków przeciwko nowotworom, od Departamentu Żywności i Leków zgody na kontynuowanie prac nad nowymi lekami przeciwnowotworowymi.

Z wczorajszej sesji mogą być także zadowoleni akcjonariusze MacDonald'sa oraz Imax Corp. Ci pierwsi dzięki wyższemu od oczekiwań tempu wzrostu sprzedaży (zamiast planowanych 4 procent wzrosła ona o 4,8 procent) zyskali wczoraj na swoich akcjach prawie 3 procent. Natomiast ci drudzy zarobili wczoraj poand 8 procent. To zasługa najnowszego filmu 3D Tima Burtona pt._ Alicja w Krainie Czarów _, którego firma jest producentem. Tylko bowiem podczas ostatniego weekendu film zarobił 11,0 mln USD, czyli najwięcej w całej historii spółki.

Tagi: wall street, usa, giełda, aig, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz