Notowania

wall street
28.11.2009 08:15

Wall Street ciągle pod wpływem Dubaju

Piątkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się sporymi spadkami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomás Fano/CC/Flickr)

*Skrócona piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się sporymi spadkami. To spóźniona reakcja na problemy Dubai World. *

Zgodnie z oczekiwaniami początek notowań w Stanach Zjednoczonych przyniósł znaczący spadek głównych indeksów. Tuż po otwarciu wskaźnik S&P500 tracił 2,2 proc., Nasdaq Composite spadał o 2,1 proc. Do końca sesji, choć mimo nieśmiałych prób, nie udało się już inwestorom odrobić porannych strat. W piątek sesja w USA zakończył się już o godzinie 19. naszego czasu.
W czwartek parkiety w Stanach Zjednoczonych były zamknięte z powodu Święta Dziękczynienia. Amerykańscy inwestorzy dopiero dzień później mogli zareagować na problemy kredytowe Dubaju, które spowodowały wcześniejszą falę wyprzedaży na europejskich i azjatyckich rynkach akcji.

Ostatecznie indeks S&P zamknął się na poziomie 1091 pkt., co oznacza spadek o 1,72 proc. Dow Jones stracił 1,48 proc., a Nasdaq 1,73 proc.

W przyszłym tygodniu temat Dubaju powinien przestać już być ważny dla Wall Street. Pod warunkiem, że przez najbliższy weekend na rynek nie napłyną inne jeszcze niepokojące informacje z tego zakątku świata.

Zdaniem analityków w przyszłym tygodniu powinny na pierwszy plan wysunąć się przewidywania odnośnie sezonu przedświątecznych zakupów w USA oraz dane makroekonomiczne. W przypadku tych drugich uwaga inwestorów będzie przede wszystkim koncentrować się na amerykańskich indeksach ISM oraz miesięcznym raporcie z rynku pracy.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: wall street, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz