Notowania

fed
13.07.2011 16:32

Wall Street mocno w górę. Pomógł Bernanke

Inwestorzy spodziewają się, że bank centralny USA nie przestanie wspierać gospodarki programem wykupu obligacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(United States Federal Reserve/public domain)

Szef amerykańskiego banku centralnego przemawia właśnie w Kongresie. Inwestorzy spodziewają się, że Fed ruszy z kolejnym etapem programu wspierania gospodarki.

Ben Bernanke powiedział do kongresmenów, że amerykańska gospodarka rozwija się wolniej niż można się było tego spodziewać. A to wymaga od banku centralnego kolejnych środków, które takie przyspieszenie mogłyby zapewnić. Choć nie wprost Bernanke powiedział więc, że Fed dalej będzie zabiegał o wzrost gospodarczy w USA.

Dla inwestorów taka wypowiedź to sygnał, że bank centralny najprawdopodobniej zdecyduje się na trzecią już rundę wspierania amerykańskiej gospodarki przez wykup obligacji. Wyraźnie widać to na Wall Street, gdzie główne indeksy zyskują już ponad 1 procent po kilku dniach spadków.

W USA PKB w pierwszym kwartale wzrosło o 1,9 procenta, i nic nie wskazuje na to by drugi kwartał miał wyglądać lepiej. Na cały 2011 rok Fed przewiduje dynamikę wzrostu PKB na poziomie 2,7-2,9 procent, co oznacza około 0,4 punktu procentowego spadku wobec wcześniejszych prognoz.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t79423.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/bernanke;atakowany;straci;fotel;szefa;fed,230,0,713190.html) Bernanke atakowany, straci fotel szefa FED? Falę krytyki wywołała decyzja o wykupie obligacji skarbowych wartości 600 mld dolarów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t127864.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecy;i;amerykanie;trzesa;gieldami;co;na;to;gpw,82,0,852818.html) Grecy i Amerykanie trzęsą giełdami. Co na to GPW? Mimo fatalnych informacji ze strefy euro i USA Warszawa broni się przed spadkami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t75513.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/komentarze_swiat/artykul/fed;przestanie;pompowac;biliony;w;gospodarke,160,0,832160.html) Fed przestanie pompować biliony w gospodarkę? Członkowie Fed są zdania, że należy się wycofywać ze stymulowania gospodarki, a co więcej odzyskiwać wpompowane w nią bilony dolarów.
Tagi: fed, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz