Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wartość KOV może wzrosnąć do miliarda dolarów

0
Podziel się:

Kulczyk Oil Ventures liczy na sfinalizowanie zakupu 9 proc. udziałów w nigeryjskim bloku roponośnym od koncernów Shell, Total i Eni w okresie krótszym niż przewidziane w umowie 20 tygodni.

Wartość KOV może wzrosnąć do miliarda dolarów
(kulczykinvestments.com)

Kulczyk Oil Ventures (KOV) liczy na sfinalizowanie zakupu 9 proc. udziałów w nigeryjskim bloku roponośnym od koncernów Shell, Total i Eni w okresie krótszym niż przewidziane w umowie 20 tygodni.

na zdjęciu Jan Kulczyk, główny udziałowiec spółki

Po transakcji wartość KOV wzrośnie do około 1 mld euro, uważa członek rady dyrektorów spółki Dariusz Mioduski. Obec nie kapitalizacja KOV wynosi ok. 684 mln zł, czyli około 173 mln euro.

_ - Jeśli spółka przeprowadzi swój plan, stanie się średniej wielkości graczem na rynku producentów ropy naftowej i może być warta ok. 1 mld euro _ - powiedział Mioduski w wywiadzie dla agencji Reuters.

Podkreślił, że obecna wycena KOV jedynie nieznacznie przekracza wartość samych ukraińskich aktywów i nie odzwierciedla potencjału aktywów w Brunei, Syrii i Nigerii.

KOV prowadzi działalność produkcyjną jedynie na Ukrainie, a w Brunei i Syrii ma koncesje poszukiwawcze.

Reuters podkreśla, że choć polsko-nigeryjskie konsorcjum, składające się z KOV, nigeryjskich Nest Oil, Aries i VP Global, nie ujawniła ceny, jaką zapłaci za 45-proc. pakiet udziałów w koncesji OML 42, to według źródeł agencji transakcja ma wartość 600 mln USD. Wcześniej agencja Dow Jones Newswires podawała, że cena za 45 proc. udziałów w koncesji wyniesie ok. 800 mln USD.

Transakcja ma szereg warunków zawieszających, ale Mioduski powiedział, że jest pewny, iż procedura przebiegnie sprawnie będzie krótsza niż 20 tygodni, przewidzianych w umowie.

KOV miał 18,62 mln USD skonsolidowanej straty netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2010 roku wobec 12,20 mln USDstraty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży ropy naftowej i gazu ziemnego wyniosły w 2011 roku 8,95 mln USD.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)