Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Akcje WDX znikają z giełdy. Spółka pod kontrolą m.in. właściciela GetBacku

2
Podziel się:

Po raz ostatni na giełdzie handlowano papierami WDX w połowie marca. Tego dnia kosztowały około 14,85 zł. To oznacza, że wycena całej firmy to około 137 mln zł.

Kolejna spółka żegna się z warszawską giełdą.
Kolejna spółka żegna się z warszawską giełdą. (STANISLAW KOWALCZUK/ EastNews)

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zdecydował o wykluczeniu z obrotu giełdowego akcji spółki WDX. To efekt m.in. przejęcia producenta regałów magazynowych przez jedną ze spółek zależnych od funduszu Abris.

W niedzielę 10 czerwca GPW wykluczy ostatecznie z giełdy spółkę WDX. Decyzja została podjęta w związku z udzieleniem przez Komisję Nadzoru Finansowego zezwolenia na przywrócenie akcjom formy dokumentu - tzw. dematerializacja akcji.

Tym samym kończy się giełdowa przygoda WDX, znanej wcześniej jako Wandalex. Na parkiecie istniała prawie dwie dekady. Jej debiut miał miejsce w 2000 roku.

Dla inwestorów nie jest to żadna niespodzianka. Zapowiedzi wycofania spółki z giełdy pojawiły się już pod koniec ubiegłego roku, gdy spółka WOHO Holdings należąca do Abrisu (m.in. właściciela GetBacku) zgłosiła zainteresowanie przejęciem sporego pakietu udziałów.

W wyniku wezwania na akcje, Abris pośrednio skupił prawie 2 mln akcji po 14,88 zł za sztukę. W efekcie ma jedną trzecią udziałów. Podobnie jak dwóch innych akcjonariuszy: Dariusz i Sławomir Bąkowscy. W takiej sytuacji istnienie na giełdzie, gdzie nikt nie będzie handlował papierami, nie ma sensu.

Zobacz także: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

Po raz ostatni na giełdzie handlowano papierami WDX w połowie marca. Tego dnia kosztowały około 14,85 zł. To oznacza, że wycena całej firmy to około 137 mln zł.

WDX to dostawca zintegrowanych rozwiązań z zakresu wyposażenia magazynów, projektowania systemów logistycznych w transporcie wewnętrznym i składowania. Dzięki własnej pracowni projektowej i zakładowi produkcyjnemu w Zgierzu, posiada w ofercie innowacyjne przenośniki i regały magazynowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
ekonomista
6 lat temu
Super, że Abris znalazł kasę na inwestycje. Akurat teraz już kolejna inwestycja Abrisu.
niestety
6 lat temu
ale w długim terminie indeksy tylko rosną, co? Ileż to razy słyszałem naganiaczy tzw. ekspertów którzy udowadniali że w długim terminie giełdy rosną i nie można na akcjach stracić . |Koronnym "dowodem" zawsze jest przytaczanie wartości indeksów... tylko nikt nigdy nie zająknął się o spółkach które zbankrutowały a zniknęły z indeksów dużo wcześniej z powodu małej kapitalizacji czy małych obrotów...