Notowania

gpw
07.06.2018 14:39

Akcje WDX znikają z giełdy. Spółka pod kontrolą m.in. właściciela GetBacku

Po raz ostatni na giełdzie handlowano papierami WDX w połowie marca. Tego dnia kosztowały około 14,85 zł. To oznacza, że wycena całej firmy to około 137 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/ EastNews)
Kolejna spółka żegna się z warszawską giełdą.

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zdecydował o wykluczeniu z obrotu giełdowego akcji spółki WDX. To efekt m.in. przejęcia producenta regałów magazynowych przez jedną ze spółek zależnych od funduszu Abris.

W niedzielę 10 czerwca GPW wykluczy ostatecznie z giełdy spółkę WDX. Decyzja została podjęta w związku z udzieleniem przez Komisję Nadzoru Finansowego zezwolenia na przywrócenie akcjom formy dokumentu - tzw. dematerializacja akcji.

Tym samym kończy się giełdowa przygoda WDX, znanej wcześniej jako Wandalex. Na parkiecie istniała prawie dwie dekady. Jej debiut miał miejsce w 2000 roku.

Dla inwestorów nie jest to żadna niespodzianka. Zapowiedzi wycofania spółki z giełdy pojawiły się już pod koniec ubiegłego roku, gdy spółka WOHO Holdings należąca do Abrisu (m.in. właściciela GetBacku) zgłosiła zainteresowanie przejęciem sporego pakietu udziałów.

W wyniku wezwania na akcje, Abris pośrednio skupił prawie 2 mln akcji po 14,88 zł za sztukę. W efekcie ma jedną trzecią udziałów. Podobnie jak dwóch innych akcjonariuszy: Dariusz i Sławomir Bąkowscy. W takiej sytuacji istnienie na giełdzie, gdzie nikt nie będzie handlował papierami, nie ma sensu.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

Po raz ostatni na giełdzie handlowano papierami WDX w połowie marca. Tego dnia kosztowały około 14,85 zł. To oznacza, że wycena całej firmy to około 137 mln zł.

WDX to dostawca zintegrowanych rozwiązań z zakresu wyposażenia magazynów, projektowania systemów logistycznych w transporcie wewnętrznym i składowania. Dzięki własnej pracowni projektowej i zakładowi produkcyjnemu w Zgierzu, posiada w ofercie innowacyjne przenośniki i regały magazynowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gpw, wdx, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-06-2018

niestetyale w długim terminie indeksy tylko rosną, co? Ileż to razy słyszałem naganiaczy tzw. ekspertów którzy udowadniali że w długim terminie giełdy rosną … Czytaj całość

07-06-2018

ekonomistaSuper, że Abris znalazł kasę na inwestycje. Akurat teraz już kolejna inwestycja Abrisu.

Rozwiń komentarze (2)