Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wierzyciele wydłużyli Polimeksowi termin do spłaty zobowiązań

0
Podziel się:

Spółka została zobowiązana przez wierzycieli do wykonania tych zobowiązań do 30 kwietnia 2014 r.

Wierzyciele wydłużyli Polimeksowi termin do spłaty zobowiązań
(aldomurillo/iStockphoto)
bETJYhmd

Wierzyciele Polimeksu-Mostostal zrzekli się uprawnień wynikających z naruszenia przez spółkę umowy z tytułu niezapłaconych odsetek od kredytów, odsetek od wierzytelności obligatariuszy oraz roszczeń zwrotnych z tytułu wypłat z gwarancji wystawionych przez banki-strony umowy - podała spółka w komunikacie.

Spółka została zobowiązana przez wierzycieli do wykonania tych zobowiązań do 30 kwietnia 2014 r.

Zgoda wierzycieli obejmuje zarówno zobowiązania spółki, których płatność przypadała do dnia 31 stycznia 2014 r. jak i tych, których płatność stawałaby się wymagalna w okresie pomiędzy 31 stycznia a 30 kwietnia 2014 r.

bETJYhmf

Na początku lutego Polimex-Mostostal informował, że naruszył umowę określającą warunki finansowania spółki przez wierzycieli. Spółka nie zapłaciła całości odsetek od kredytów, wierzytelności obligatariuszy oraz roszczeń zwrotnych z tytułu wypłat z gwarancji wystawionych przez banki, których płatność przypadała do dnia 31 stycznia br.

Pod koniec października 2013 r. Polimex-Mostostal podpisał z bankami i obligatariuszami aneks do umowy w sprawie zasad obsługi zadłużenia finansowego. Zgodnie z aneksem ostateczna data spłaty zadłużenia Polimeksu została przesunięta do 31 grudnia 2019 r. Spłata zadłużenia ma być dokonywana w latach 2016-2019 zgodnie z harmonogramem uzgodnionym z wierzycielami.

Aneks został podpisany z PKO BP, Pekao, BOŚ, BZ WBK, Bankiem Millennium, a także z obligatariuszami posiadającymi wierzytelności z tytułu wyemitowanych przez spółkę obligacji o łącznej wartości nominalnej około 144 mln zł.

bETJYhmG
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)