Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojciech Sobieraj kupił ponad 360 tysięcy akcji Alior Banku

0
Podziel się:

Kurs Aliora ucierpiał z powodu wczorajszych transakcji po niższych cenach, jednak (...) informację tę można odczytać lekko pozytywnie - komentuje analityk.

Wojciech Sobieraj kupił ponad 360 tysięcy akcji Alior Banku
(Andrzej Stawinski/REPORTER)
bEJqLlvV

Ponad pół miliona akcji Alior Banku kupili członkowie jego zarządu, w tym prezes Wojciech Sobieraj.

LuxCo z siedzibą w Luksemburgu sprzedało pakiet 1,4 miliona akcji Alior Banku, przy czym 502,2 tysiąca akcji kupili członkowie zarządu banku.

"Papiery zostały zbyte w związku z całkowitym rozliczeniem pierwszego programu motywacyjnego dla menadżerów banku. (...). Kurs Aliora ucierpiał z powodu wczorajszych transakcji po niższych cenach, jednak (...) informację tę można odczytać lekko pozytywnie" - komentuje Mariusz Puchałka, analityk giełdowy z ING.

bEJqLlvX

Kurs akcji Alior Banku w ostatnich trzech miesiącach

Jak podał bank, 363,9 tysiąca akcji kupił prezes Wojciech Sobieraj, 103,9 tysiąca akcji trafiło do wiceprezesa Witolda Skorka oraz 34,3 tysiąca akcji kupiła wiceprezes Katarzyna Sułkowska.

"Jednocześnie nabyłem od LuxCo 363.974 akcje Banku. Nabyte przeze mnie akcje stanowią 0,5% kapitału zakładowego Banku i odpowiadają mojemu udziałowi w spółce LuxCo, która po dniu 15 lipca 2015 r. nie posiada już żadnych akcji Banku. Tym samym, posiadane przeze mnie dotychczas akcje Banku za pośrednictwem LuxCo obecnie znajdują się w moim bezpośrednim posiadaniu, co zgodne jest z moimi wcześniejszymi zapowiedziami, iż nie zamierzam zmniejszać stanu posiadania akcji Alior Bank S.A. do czasu pełnienia przeze mnie funkcji Prezesa Zarządu Banku" - podał Wojciech Sobieraj w komunikacie.

Pod koniec maja ubezpieczyciel PZU poinformował, że kupi łącznie 18.318.473 akcji Alior Banku po 89,25 złotego za sztukę. W ten sposób ubezpieczyciel przejmie 25,25 procent akcji oraz liczby głosów na walnym zgromadzeniu. W praktyce oznacza to, że PZU przejmuje kontrolę na Alior Bankiem.

bEJqLlwy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)