Notowania

finanse
09.02.2016 10:40

Work Service: Co 5. firma nie zatrudnia osób w wieku 50+

Podziel się
Dodaj komentarz

Co 5. firma nie zatrudnia osób w wieku 50+, a jedynie 12% pracodawców planuje w 2016 roku zwiększyć liczbę obecnych pracowników będących w tej grupie wiekowej, wynika z badań przeprowadzonych przez Work Service.

Wyniki badania przeprowadzonego w grudniu 2015 roku przez Work Service pokazały, że przedsiębiorstwa nie wykorzystują w pełni potencjału pracowników 50+. 21% firm deklarowało, że nie zatrudnia osób w tej grupie wiekowej.

"W najbliższych latach ten trend będzie musiał ulec zmianie, bo bez zaangażowania seniorów na rynku pracy polska gospodarka sobie nie poradzi. Z danych GUS wynika, że polskie społeczeństwo jest jednym z szybciej starzejących się społeczeństw w Europie" - powiedział prezes Maciej Witucki, cytowany w komunikacie.

Z badań Work Service wynika, że 20% pracodawców planuje zatrudnić w najbliższym czasie osoby w wieku 50 lat i starsze. Wśród firm które zatrudniają już dziś osoby w tej grupie wiekowej, aż 64% nie zamierza rozszerzać swoich zasobów o takich pracowników.

"Dla 46% pracodawców największą wartością pracowników w grupie wiekowej 50+ jest duże doświadczenie zawodowe. Ponad 33% przedsiębiorstw docenia ich zaangażowanie w realizowanie powierzonych zadań, a niemal tyle samo respondentów ceni odpowiedzialność (30%) oraz dyspozycyjność (31%)" - czytamy w komunikacie.

Badanie "Postawy pracodawców wobec seniorów na rynku pracy" zostało przeprowadzone na celowej próbie 143 przedsiębiorstw i zostało przeprowadzone za pomocą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI w grudniu 2015 r.

Tagi: finanse, bankowość, forex, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz