Notowania

WSiP ma dwie umowy warte ponad 40 mln złotych

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) podpisały dwie umowy dotyczące współpracy w zakresie hurtowej sprzedaży podręczników szkolnych i pozostałych publikacji do końca 2010 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Joe Crawford/CC/Flickr)

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) podpisały dwie umowy dotyczące współpracy w zakresie hurtowej sprzedaży podręczników szkolnych i pozostałych publikacji do końca 2010 roku. Wartość umów jest szacowana na 43,5 ml złotych.

W_ dniu 25 marca 2010 r., została podpisana umowa pomiędzy WSiP SA a 'WIKR, P.Kryst, R.Witon' Spółka Jawna z siedzibą w Warszawie. Przedmiotem umowy jest rozwinięcie zasad współpracy w zakresie hurtowej sprzedaży podręczników szkolnych i pozostałych publikacji Wydawnictw _ - napisano w komunikacie.

Umowa została zawarta na czas określony tj. do 31 grudnia 2010 roku.

WSiP ocenia, że _ wartość świadczeń z niej wynikających, w ciągu trwania umowy, można szacować na ponad 30 milionów złotych _.

Druga umowa dotycząca takiego samego zakresu współpracy została zawarta z hurtownią książek _ MILO _ Spółka Jawna z siedzibą w Krakowie, także na 2010 r. Jej wartość jest szacowana na ponad 13,5 miliona złotych.

WSiP miały narastająco w I-IV kw. 2009 roku 22,60 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 38,20 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 226,02 mln zł wobec 198,20 mln złotych.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: wydawnictwa szkolne i pedagogiczne, wsp, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz