Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gcn
07.04.2014 11:33

Wyceniono Inter Groclin Auto. Są obawy o prognozę wyników

- W naszej ocenie prognoza zarządu będzie bardzo trudna do zrealizowania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(peepo/iStockphoto)

Analitycy BM BGŻ, w raporcie z 31 marca, wydali rekomendację sprzedaj dla Inter Groclin Auto z ceną docelową 17,74 zł. W poniedziałek ok. godz. 9.17 kurs spółki wynosi 27 zł.

_ - Biorąc pod uwagę proste rezerwy w Inter Groclin Auto, grupa ma bardzo duże możliwości wypracowania wyższej efektywności kosztowej w najbliższych latach. Co więcej, przejęcie przez Kabel Technik Polska daje ekspozycję na bardziej rentowną produkcję wiązek i szaf sterowniczych _ - napisali analitycy BM BGŻ.

Poinformowali, że prognozowany wzrost przychodów w 2014 r. _ robi wrażenie _, jednak z uwagi na trwający proces restrukturyzacji wyniki finansowe w dalszym ciągu będą poniżej długoterminowego potencjału.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce Inter Groclin Auto i o pozostałych spółkach z GPW

_ - W naszej ocenie prognoza zarządu na poziomie 39-45 mln zł EBITDA będzie bardzo trudna do zrealizowania, a najbardziej realnym scenariuszem będzie wypracowanie 29,5 mln zł zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację _ - podali.

_ - Innym czynnikiem, który może wpłynąć negatywnie na notowania walorów Groclinu jest emisja akcji na kolejną sporą akwizycję. Zarząd unika odpowiedzi na pytanie o nazwę, czy profil działalności celu przejęcia, ale sygnalizuje, że jest to podmiot na tyle duży, że finansowanie długiem mogłoby okazać się niewystarczające _ - dodali.

Tagi: gcn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz