Notowania

bogdanka
28.03.2011 17:54

Wyższa cena docelowa dla Bogdanki

Analitycy DI BRE podnieśli cenę docelową dla LW Bogdanka do 138,6 zł z 125,9 zł za akcję i podtrzymali rekomendację akumuluj, wynika z raportu datowanego na 22 marca, a odtajnionego w poniedziałek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(bogdanka.eu/Materiały prasowe)

Analitycy DI BRE podnieśli cenę docelową dla LW Bogdanka do 138,6 zł z 125,9 zł za akcję i podtrzymali rekomendację _ akumuluj _, wynika z raportu datowanego na 22 marca, a odtajnionego w poniedziałek.

W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 128,7 zł, a w poniedziałek ok. godz. 17 za akcję płacono 125 złotych.

_ Pomimo opóźnienia w budowie szybu 2.1 (pierwotnie oddanie inwestycji w maju), za 4 miesiące LWB uruchomi wydobycie węgla w Polu Stefanów, co rozpocznie okres dynamicznego wzrostu zysków wynikającego z rosnącej produkcji. Dodatkowo sytuacja na rynku węgla w Polsce (spadek zapasów) i na rynkach światowych (wyższe ceny o ponad 30 proc. vs. węgiel ze śląska) ułatwia kopalniom podwyżki cen - napisano w raporcie . _

_ Podwyższamy nasze dotychczasowe prognozy wzrostu cen węgla z 3 proc. do 4,9 proc. r/r, co przekłada się również na wyższe prognozy zysku w bieżącym (+7 proc.) i przyszłym roku (+10 proc.). Obok podwyższonej prognozy, wzrost cen akcji porównywalnych skłania nas do podwyższenia ceny docelowej _ – dodano.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: bogdanka, wiadomości, gospodarka
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz