Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Walne zgromadzenie w GetBack. Były zarząd bez pozytywnej opinii

7
Podziel się:

Akcjonariusze spółki GetBack jednoznacznie negatywnie ocenili działania poprzedniego zarządu. Nie udzielili mu absolutorium. Zatwierdzili za to sprawozdanie finansowe za ubiegły rok.

Spotkanie posiadaczy akcji GetBacku.
Spotkanie posiadaczy akcji GetBacku. (fot. Marek Wisniewski / FORUM)

W poniedziałek spotkali się posiadacze akcji spółki GetBack. Na walnym zgromadzeniu głosowali m.in. w sprawie pokrycia strat za 2017 rok i dalszego istnienia firmy.

Zwyczajne Walne Zgromadzenie GetBack zdecydowało w poniedziałek o dalszym istnieniu spółki. Jednocześnie nie udzieliło absolutorium z wykonywania obowiązków w 2017 roku byłemu prezesowi i członkom zarządu - donosi PAP.

To oznacza brak pozytywnej opinii m.in. dla Konrada Kąkolewskiego. Został on odwołany ze stanowiska prezesa spółki w trybie natychmiastowym, zaraz po tym jak w kwietniu Giełda Papierów Wartościowych na wniosek Komisji Nadzoru Finansowego zawiesiła obrót akcjami GetBack.

Zobacz także: UOKiK wziął się za Getback. Nieprawidłowości przy windykacji i sprzedaży obligacji

Oprócz Kakolewskiego, absolutorium od właścicieli spółki nie dostała także piątka członków zarządu oraz pełniący jeszcze w 2017 roku funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Kenneth Maynard.

Podczas walnego zgromadzenia zatwierdzone zostało także sprawozdanie finansowe za 2017 rok. To w nim spółka ujawniła, że jest 1,3 mld zł na minusie (strata netto). Pokryje ją z zysków zachomikowanych z poprzednich lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
czarek2851
4 lata temu
Co to są zyski zachomikowane z poprzednich lat??? Tak to możecie pisać na pomponiku a nie tutaj.
Marjann
4 lata temu
Wzieli wasze oszczednosci i pozwalacie im zyc ? Zenada
Akcjonariusz
4 lata temu
Obligatariusze - czyli przyszli właściciele GetBack muszą się szykować na pozwy sądowe wywłaszczanych akcjonariuszy, którzy zostali oszukani przez spółkę GetBack: - poprzez sfałszowane dane finansowe w sprawozdaniach finansowych przed IPO - poprzez wyprowadzanie pieniędzy z GetBack poprzez pozorne umowy i działalność przestępczą - poprzez fałszywe komunikaty spółki - poprzez zatajenie przez spółkę informacji o prywatnych emisjach obligacji - poprzez prowadzenie kreatywnej księgowości Do czasu klepnięcia układu odpowiada Arbis, RN i zarząd po klepnięciu układu odpowiadają obligatariusze...  Mam nadzieję, że RW uwzględniła w swoich planach finansowych dotyczących spłaty obligatariuszy roszczenia akcjonariuszy i procesy o odszkodowanie! Jeśli będą pieniądze na spłaty wierzycieli - będą pieniądze na odszkodowania.
PJB
4 lata temu
A co z badaniem audytora, żadnych pytań?
klk
4 lata temu
Wszystkich do więzienia a wcześniej odebrać cały majątek