Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wzrosła liczba rachunków inwestycyjnych

0
Podziel się:

Po lipcowym spadku, w sierpniu ich liczba zwiększyła się o 1 155. Na koniec ubiegłego miesiąca banki i biura maklerskie prowadziły w sumie 1 370 577 rachunków.

Wzrosła liczba rachunków inwestycyjnych
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

W sierpniu odnotowano wzrost liczby rachunków inwestycyjnych prowadzonych przez uczestników Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Po lipcowym spadku, w sierpniu ich liczba zwiększyła się o 1 155. Na koniec ubiegłego miesiąca banki i biura maklerskie prowadziły w sumie 1 370 577 rachunków.

Od początku bieżącego roku liczba rachunków zwiększyła się już o blisko 238 tysięcy.

W ujęciu liczbowym najwyższy wzrost liczby rachunków w sierpniu odnotował Dom Inwestycyjny BRE Banku, w którym liczba ta zwiększyła się o 1 043. Drugi w kolejności był Noble Securities, którego liczba prowadzonych rachunków wzrosła o 1 018 w porównaniu do lipca 2010 r. Na trzecim miejscu znalazło się BM Alior Banku – wzrost o 460 rachunków.

Biorąc pod uwagę procentowy przyrost liczby rachunków w sierpniu – największy odnotował Noble Securities, w którym liczba prowadzonych rachunków maklerskich wzrosła o 22 procent.

Pod względem liczby prowadzonych rachunków inwestycyjnych w sierpniu na pierwszym miejscu uplasował się Dom Inwestycyjny BRE Banku (241 462 rachunki), wyprzedzając nieznacznie Centralny Dom Maklerski Pekao SA, w którym na koniec ubiegłego miesiąca było 220 645 rachunków. Na trzeciej pozycji uplasował się DM Pekao SA z liczbą 172 181 rachunków.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)