Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

x-kom otworzył siedzibę w SSE Euro-Park Mielec kosztem ok. 70 mln zł

0
Podziel się:

Warszawa, 18.04.2018 (ISBnews) - x-kom oficjalnie otworzył nową siedzibę w częstochowskiej strefie "Euro-Park" Mielec, kosztem ok. 70 mln zł, podała firma. x-kom planuje rozpoczęcie kolejnej inwestycji o wartości 15-30 mln zł związanej z rozbudową centrum logistycznego.

x-kom otworzył siedzibę w SSE Euro-Park Mielec kosztem ok. 70 mln zł

"Obiekt oferuje 8 093,65 m2 powierzchni magazynowej oraz 4 197,3 m2 przestrzeni biurowej, przy typowej wielkości piętra, która wynosi około 800 m2. Do tej pory osoby zatrudnione w x-kom pracowały w 3 różnych budynkach, zlokalizowanych m.in. przy ul. Krakowskiej i Rejtana w Częstochowie. Od teraz wszystkie działy centrali skonsolidowane zostały w jednym miejscu. Projekt inwestycji, który wyróżnia się na tle lokalnych biurowców minimalistyczną, grafitową bryłą przygotowało Architektoniczne Studio Projektowe Contrast" - czytamy w komunikacie.

Nowa siedziba x-kom usytuowana jest w Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Euro-Park" Mielec (zarządzanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu, ARP), na działce o powierzchni ok. 10 ha.

"Otwarcie nowej centrali to symboliczny początek kolejnego etapu rozwoju x-kom. To właśnie tutaj nasi pracownicy spędzają większą część dnia, dlatego zależało nam na tym, aby stworzyć jak najlepsze warunki pracy. W nowym biurze można znaleźć m.in. miejsca do pracy zespołowej, pokoje cichej pracy, strefę chilloutu i game room. Mam nadzieję, że siedziba x-kom będzie przyjaznym i komfortowym miejscem" - powiedział prezes x-kom Michał Świerczewski, cytowany w komunikacie.

"Centrala x-kom to obecnie jedna z atrakcyjniejszych przestrzeni dla biznesu w regionie. Koszt jej realizacji to ok. 70 mln zł" - podano także w materiale.

W bliskiej perspektywie firma planuje rozpoczęcie kolejnej inwestycji o wartości 15-30 mln zł związanej z rozbudową centrum logistycznego o kolejne 10 tys. m2, podano również w materiale.

"Spółka zakłada również dalszy wzrost zatrudnienia. Przede wszystkim rekrutujemy specjalistów oraz osoby do kadry menedżerskiej. Estymujemy, że w perspektywie najbliższego roku zwiększymy zatrudnienie o 10%" - wskazał Świerczewski.

W tym roku zostanie również uruchomiona automatyka w centrum logistycznym. Automatyzacja pozwoli na efektywne zarządzanie gospodarką magazynową firmy i podniesie poziomu realizacji zamówień nawet do kilku tysięcy w ciągu godziny.

x-kom to jedna z najbardziej rozpoznawalnych sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Posiada 24 nowoczesne salony stacjonarne w całej Polsce.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)