Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

X-Trade Brokers wstrzymał proces wycofania się z rynku tureckiego

0
Podziel się:

X-Trade Brokers wstrzymał do końca I poł. 2018 r. działania zmierzające do wygaszenia działalności na rynku tureckim i likwidacji spółki zależnej - X Trade Brokers Menkul Degerler A.S., podała spółka.

X-Trade Brokers wstrzymał proces wycofania się z rynku tureckiego
bELymGHV

"Decyzja o wstrzymaniu działań zmierzających do wygaszenia działalności na rynku tureckim wynika m.in. z zakończonej w tym samym dniu analizy dokonanej przez emitenta na podstawie opinii prawnej sporządzonej przez kancelarią prawną działającą na rynku tureckim zgodnie z którą wg. jej wiedzy istnieją przesłanki wskazujące na możliwość złagodzenia przez turecki organ regulacyjny tj. Capital Markets Board of Turkey (CMB) zmian w regulacjach dotyczących działalności usług inwestycyjnych, działalności inwestycyjnej oraz usług dodatkowych (wskazanych w ww. raporcie bieżącym nr 5/2017), które stanowiły podstawę do podjęcia przez zarządu decyzji o zakończeniu działalności na rynku tureckim" - czytamy w komunikacie.

W przypadku korzystnych rozwiązań w obszarze złagodzenia regulacji wprowadzonych przez CMB spółka nie wyklucza wznowienia działalności w Turcji, podano także.

W połowie maja X-Trade Brokers informowało o podjęciu decyzji o wycofaniu się z rynku tureckiego.

bELymGHX

X-Trade Brokers DM S.A. prowadzi działalność maklerską i podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. Grupa XTB jest europejskim domem maklerskim, specjalizującym się w instrumentach finansowych będących przedmiotem obrotu na rynku pozagiełdowym i giełdzie. Od 2002 roku działa na rynkach zagranicznych, gdzie oferuje klientom zaawansowane technologicznie aplikacje transakcyjne. Jest licencjonowany w ponad 10 krajach Europy. Spółka jest notowana na GPW od 2016 r.

bELymGIy
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)