Notowania

att
18.05.2011 17:08

ZA Tarnów może wyemitować akcje

Akcjonariusze Zakładów Azotowych w Tarnowie spółki upoważnili zarząd spółki do podwyższania kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego o kwotę nie większą niż 146,68 mln zł, wynika z przyjętej uchwały nadzwyczajnego walnego zgromadzenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(azoty.tarnow.pl)

_ Zarząd jest uprawniony do podwyższania kapitału zakładowego spółki poprzez emisję nowych akcji o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 146.686.575 złotych, w drodze jednego lub kilku podwyższeń kapitału zakładowego w granicach określonych powyżej (kapitał docelowy). Upoważnienie zarządu do podwyższania kapitału zakładowego oraz do emitowania nowych akcji w ramach kapitału docelowego wygasa z dniem 31 grudnia 2012 roku. Emisja akcji w ramach kapitału docelowego może nastąpić wyłącznie z prawem poboru dotychczasowych akcjonariuszy _ - czytamy w przyjętej uchwale.

_ W uzasadnieniu uchwały czytamy, że uprawnienie zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego spółki w ramach kapitału docelowego ma na celu wyposażenie zarządu w instrumenty prawne niezbędne w celu zapewnienia spółce środków finansowych na realizację planów inwestycyjnych oraz akwizycyjnych. „W ramach kapitału docelowego zarząd otrzymuje upoważnienie do decydowania o wysokości podwyższenia kapitału oraz chwili, w jakiej takie podwyższenie ma nastąpić. W szczególności kapitał docelowy zapewnia szybkość i elastyczność niezbędną w przypadku emisji akcji w drodze oferty publicznej _ - czytamy dalej.

Obecnie kapitał zakładowy ZA Tarnów wynosi 195,58 mln zł i dzieli się na 39.116.421 akcji .

W tym tygodniu prezes ZAT Jerzy Marciniak informował agencję ISB, że ZAT są zainteresowane zakupem od Skarbu Państwa ponad 40 proc. akcji Zakładów Azotowych Kędzierzyn (ZAK), w których posiadają już około 53 proc. udziału, jeśli Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) wystawi je na sprzedaż. MSP deklaruje, że chce to zrobić na jesieni.

W rozmowie z ISB Marciniak potwierdził też, że ZAT nadal są zainteresowane zakupem części Spolany od Anwilu z grupy PKN Orlen, ale walory te nie zostały formalnie wystawione na sprzedaż.

Tagi: att, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz