Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zakłady Azotowe Puławy zawarły umowy na dostawę gazu

0
Podziel się:

W Puławach rocznie zużywane jest około 1 mld metrów sześciennych tego surowca.

Zakłady Azotowe Puławy zawarły umowy na dostawę gazu
(Glen Dillon/wikimedia (CC BY 3.0))

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. zawarła dwa kontrakty na dostawy gazu ziemnego wysokometanowego z firmami PGNiG Sales & Trading GmbH oraz Vitol SA. Umowy będą obowiązywać od 1 października 2015 roku do 30 września 2016 roku, a ich szacunkowa łączna wartość wynosi 164 mln zł.

- Gaz ziemny jest podstawowym surowcem do produkcji nawozów azotowych. W Puławach rocznie wykorzystujemy około 1 mld m3 tego surowca. Dzięki postępującej liberalizacji rynku gazu ziemnego korzystamy ze wszelkich dostępnych sposobów, by jak najefektywniej zaopatrywać spółkę w ten strategiczny surowiec. Nowych dostawców gazu ziemnego wyłoniliśmy w ramach przeprowadzonego postępowania ofertowego - powiedział prezes spółki Marian Rybak, cytowany w komunikacie.

Spółka podkreśla, że PGNiG S.A. pozostaje głównym dostawcą gazu ziemnego na poziomie min. 50 proc. całkowitego zapotrzebowania Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy.

Wcześniej w tym miesiącu Puławy informowały o aneksie i załączniku do umowy na dostarczanie gazu ziemnego z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem (PGNiG), zmieniającym rok umowny (gazowy) na okres od 1 października do 1 października roku następnego, o szacowanej wartości w okresie roku umownego 2014/2015 na poziomie 541 mln zł netto.

Notowania Zakładów Azotowych Puławy S.A.

Grupa Azoty jest jedną z największych w europejskiej branży chemicznej, obecna jest w sektorze tworzyw konstrukcyjnych, nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a także alkoholi OXO i plastyfikatorów. Jednostką dominującą są Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach notowane są na warszawskiej giełdzie od 2008 roku. Zgoda Komisji Europejskiej na włączenie do Grupy Azoty ZA Puławy wydana została na początku 2013 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)