Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ZE PAK chce dostosować wyłączone bloki elektrowni Adamów do paliwa gazowego

0
Podziel się:

Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) planuje dostosować wyłączone obecnie z eksploatacji blok węglowe w elektrowni Adamów do produkcji energii elektrycznej z wykorzystaniem paliwa gazowego do końca I kw. 2019 r., podała spółka. Przewidywana do osiągnięcia moc to ok. 500 MW, a wysokość nakładów to kilkadziesiąt milionów złotych.

ZE PAK chce dostosować wyłączone bloki elektrowni Adamów do paliwa gazowego

"Spółka podejmując decyzję o zamiarze realizacji projektu brała pod uwagę szereg czynników, wśród których najważniejsze to krótki okres jego realizacji oraz szacunkowe nieduże nakłady. W ocenie spółki projekt ten doskonale wpisuje się w strategię zapewnienia rezerwy mocy w okresach szczytowego zapotrzebowania. Dodatkową przesłanką jest umiejscowienie elektrowni Adamów w Krajowym Systemie Energetycznym oraz bliskość źródła dostaw gazu" - czytamy w komunikacie.

Spółka zamierza zrealizować zadanie do końca I kw. 2019 r.

Przewidywana do osiągnięcia moc elektrowni po dostosowaniu do wykorzystania paliwa gazowego ma wynieść ok. 500 MW. Przewidywana wysokość nakładów wyniesie kilkadziesiąt milionów złotych.

"Zakres niezbędnych prac koniecznych do wykonania zawiera się w czterech obszarach:

1) uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych,

2) wykonanie przyłącza gazowego,

3) dostosowanie kotłów właściwych do spalania gazu ziemnego zamiast węgla brunatnego,

4) prace remontowe i pomiarowe" - podano także.

ZE PAK zastrzegł jednocześnie, że realizacja projektu uwarunkowana jest uzyskaniem szeregu decyzji administracyjnych i zgód o charakterze formalno-prawnym oraz zgody rady nadzorczej.

Grupa ZE PAK, w której Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin jest spółką dominującą, prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, jak również wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Spółka jest notowana na GPW od 2012 r.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)