Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zelmer planuje wzrost zysków spółki

0
Podziel się:

Spółka jest ponadto skłonna wypłacić dywidendę z zysku za 2009 rok.

Zelmer planuje wzrost zysków spółki
(zelmer.pl)

_ - Zelmer planuje w tym roku wzrost wyników, zarówno sprzedaży jaki i zysków. Spółka jest ponadto skłonna wypłacić dywidendę z zysku za 2009 rok _ - poinformował Janusz Płocica.

_ - Spodziewamy się, że wyniki w tym roku będą lepsze niż w 2009 pod względem przychodów, oraz w szczególności zysku - powiedział Płocica. _Według prezesa spółka jest skłonna wypłacić dywidendę z ubiegłorocznego zysku.
_ - Patrząc na sytuację spółki, nie widać znaczących argumentów, by nie kontynuować polityki wypłaty dywidendy _ - dodał prezes.

Powiedział też, że wypłacone mogą zostać również środki zgromadzone na funduszu dywidendowym.

Walne zgromadzenie Zelmera w połowie ubiegłego roku zdecydowało o przeznaczeniu na fundusz dywidendowy 25,1 mln zł z zysku za rok 2008.

Grzegorz Darlak dyrektor sprzedaży krajowej Zelmera poinformował w czwartek, że w tym roku spółka planuje 10 proc. wzrost przychodów w kraju.

_ - Chcemy to osiągnąć dzięki wdrożeniu nowych produktów, wprowadzeniu do oferty sprzętu do zabudowy, oraz przeprowadzeniu kampanii reklamowej _ - powiedział .

W ofercie spółki sprzęt do zabudowy pojawił się w IV kwartale ubiegłego roku, a do końca roku 2010 Zelmer chce wprowadzić do oferty 100 nowych modeli sprzętu do zabudowy.

W listopadzie ubiegłego roku Zelmer poinformował o budowie nowej fabryki w Polsce.

_ - Intensywnie się do tego przygotowujemy. Liczymy, że za parę miesięcy rozpoczną się prace budowlane _ - powiedział prezes.

Wartość tej inwestycji to około 45 mln zł, a planowane jej zakończenie to sierpień, wrzesień 2011.

Prezes sprecyzował, że budowę fabryki zrealizuje deweloper, a Zelmer będzie z niej korzystał na zasadzie długoterminowego najmu.

Szef Zelmera powiedział też, że w roku 2012, czyli po ukończeniu fabryki, enterprise value Zelmera wyniesie 70 mln zł.

Po czterech kwartałach 2009 roku zysk netto grupy spadł do 18,1 mln zł z 24,8 mln zł w 2008, zysk operacyjny w 2009 spał do 26,8 mln zł z 60,4 mln zł w 2008. Natomiast przychody w 2009 wzrosły do 504,4 mln zł z 465,4 mln zł w roku 2008.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)