Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zwolnienia w Agorze

0
Podziel się:

Agora chce zwolnić w pierwszym półroczu 2004 roku 500 osób z ponad 3.000 zatrudnionych w grupie

- poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.

"Rozstania z ludźmi są bardzo bolesne, zwłaszcza w firmie takiej jak Agora, w której wszystkich nas łączy znacznie więcej niż tylko praca. Jednak dla restrukturyzacji nie ma alternatywy. Starannie przeanalizowaliśmy sytuację i jako zarząd jesteśmy przekonani, że w ten sposób Agora będzie sprawnie i skutecznie działać na rynku i stawiać czoła nowym wyzwaniom" – powiedziała cytowana w komunikacie Wanda Rapaczyńska, prezes Agory.

Zarząd Agory podjął decyzję o rozpoczęciu procesu restrukturyzacji spółki. Głównym jej celem jest zapewnienie dalszego sprawnego funkcjonowania Agory w zmieniających się realiach rynku. Zmiany zmierzają ku umocnieniu kondycji finansowej i pozycji konkurencyjnej spółki.

"Elementem realizacji tej strategii jest redukcja kosztów operacyjnych. Wynika ona m.in. ze zmiany sposobu funkcjonowania i przemodelowania procesów: centralizacji pewnych funkcji, jak np. finanse czy zarządzanie kadrami, optymalizacji kosztów materiałowych, renegocjowania umów z partnerami. Jednym z istotnych elementów programu restrukturyzacji jest również dostosowanie poziomu zatrudnienia do nowego kształtu i sposobu działania firmy - napisano.

Agora szacuje, że wdrożenie pierwszego etapu planowanych działań przyniesie co najmniej 25 mln zł oszczędności rocznie począwszy od 2005 roku.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)