Notowania

górnictwo
26.10.2016 09:25

Zysk netto FAM wzrósł r/r do 4,92 mln zł w III kw. 2016 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

FAM odnotowało 4,92 mln zł jednostkowego zysku netto w III kw. 2016 r. wobec 2,27 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 6,67 mln zł wobec 3,37 mln zł zysku rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 29,46 mln zł w III kw. 2016 r. wobec 21,56 mln zł rok wcześniej.

W okresie I-III kw. 2016 r. spółka miała 14,99 mln zł jednostkowego zysku netto w porównaniu z 5,63 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 82,05 mln zł w porównaniu z 57,07 mln zł rok wcześniej.

"Skupiamy się na organicznym rozwoju biznesu i chcemy jak najefektywniej wykorzystać potencjał naszych cynkowni. Dzięki wdrożonym inicjatywom zwiększamy efektowność produkcji. Dostosowujemy się do potrzeb naszych klientów. Rozszerzamy asortyment - niedawno wprowadziliśmy możliwość cynkowania małych elementów. Dzięki odpowiedniej pasywacji konstrukcji po cynkowaniu - procesu realizowanego już w dwóch naszych zakładach w Obornikach i Rawie Mazowieckiej - jesteśmy w stanie wytworzyć bardziej atrakcyjny wizualnie produkt z błyszczącą powłoką antykorozyjną" - skomentował prezes Paweł Relidzyński, cytowany w komunikacie.

Dodał, że FAM cały czas poszukuje również nowych klientów - zarówno indywidualnych, jak i biznesowych.

"Widzimy potencjał w branży rolniczej i sektorze energetycznym, który ze względu na aktualny stan majątku dystrybucyjnego, zmuszony jest do przeprowadzenia gruntownych modernizacji i inwestycji. Wszystkie podejmowane przez nas działania zwiększają potencjał biznesowy FAM-u, co potwierdzają generowane przez nas wyniki finansowe" - wskazał prezes.

FAM działa na rynku usług zabezpieczania antykorozyjnego elementów stalowych poprzez cynkowanie ogniowe. Szacuje, że posiada ok. 12% udziałów w polskim rynku usług cynkowniczych. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz