Notowania

finanse
13.06.2016 14:53

Zysk netto GetBack wzrósł do 37,5 mln zł w I kw. 2016 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

GetBack miał 37,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto w pierwszym kwartale 2016 roku, czyli o 87% więcej r/r. Dobre wyniki GetBack są efektem stałego powiększania portfela nabywanych wierzytelności oraz efektywnego zarządzania funduszami sekurytyzacyjnymi, zarówno w roli koinwestora, jak i serwisera, podała spółka.

Wynik z działalności operacyjnej grupy za okres pierwszych trzech miesięcy 2016 roku wyniósł 36,7 mln zł i jest o ponad połowę wyższy licząc rok do roku.

"W ciągu czteroletniego okresu działalności zyskaliśmy zaufanie znaczących graczy na rynku finansowym. Dostrzegają oni potencjał naszych innowacyjnych rozwiązań i dlatego powierzają nam zarządzanie swoimi funduszami. W wyniku ostatniej umowy z Trigon TFI liczba funduszy sekurytyzacyjnych obsługiwanych przez GetBack S.A. wzrosła do szesnastu. Decyzje naszych partnerów nie dziwią, GetBack daje bowiem inwestorom gwarancję atrakcyjnej stopy zwrotu. Skuteczność naszego know-how każdorazowo potwierdzają wyniki finansowe" - skomentował prezes Konrad Kąkolewski, cytowany w komunikacie.

Zarząd GetBack S.A. spodziewa się też rozszerzenia możliwości rozwoju pod skrzydłami nowego właściciela. W marcu 2016 roku ogłoszono, że na mocy warunkowej umowy sprzedaży wszystkie akcje spółki GetBack S.A. zostaną zakupione od Getin International S.ar.l. (spółki zależnej od Idea Bank S.A.) przez Emest Investments za 825 mln zł, przypomniano.

GetBack S.A. to spółka windykacyjna, powstała w lutym 2012 r. Na koniec 2015 r. łączna nominalna wartość wierzytelności zarządzanych przez spółkę wyniosła 14 mld zł.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz