Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zysk netto Boryszewa w II kwartale spadł o 55,4 procent

0
Podziel się:

Zysk netto grupy Boryszew, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej spadł w II kwartale tego roku do 22,9 mln zł z 51,3 mln zł rok temu.

Zysk netto Boryszewa w II kwartale spadł o 55,4 procent

Zysk netto grupy Boryszew, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej spadł w II kwartale tego roku do 22,9 mln zł z 51,3 mln zł rok temu - poinformowała spółka w raporcie. Wynik okazał się wyższy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się zysku netto w przedziale 20 - 21,6 mln zł.

Na zdjęciu Roman Karkosik, główny akcjonariusz Boryszewa

Zysk operacyjny grupy spadł w II kw. o 32,3 proc., do 61,4 mln zł z 90,7 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody Boryszewa w II kw. wzrosły o 21,1 proc. do 1,26 mld zł z 1,04 mld zł przed rokiem.

Analitycy spodziewali się zysku operacyjnego w przedziale 43 - 50,1 mln zł, oraz przychodów ze sprzedaży między 1,22 mld zł a 1,3 mld zł.

W raporcie spółka podała, że spadek zysków spółki w ujęciu rok do roku wynika z wysokiej bazy II kw. 2011 r., w którym spółka zaksięgowała m.in. wydarzenia jednorazowe o łącznej wartości 35 mln zł (wycena wartości gruntu w Elanie i ujawnienie wartości gruntu w Oławie).

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)