Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zysk netto Hydrobudowy Polska godnie z konsensusem

0
Podziel się:

Zysk netto grupy kapitałowej Hydrobudowa Polska w drugim kwartale 2011 roku spadł rok do roku o 16 proc. i wyniósł 18,6 mln zł - poinformowała spółka w raporcie półrocznym.

Zysk netto Hydrobudowy Polska godnie z konsensusem
(pryzmat/istockphoto)
bETlHKHp

Zysk netto grupy kapitałowej Hydrobudowa Polska w drugim kwartale 2011 roku spadł rok do roku o 16 proc. i wyniósł 18,6 mln zł - poinformowała spółka w raporcie półrocznym. Wynik netto jest zgodny z oczekiwaniami analityków, którzy szacowali go na 18,7 mln zł.

W całym pierwszym półroczu 2011 roku Hydrobudowa Polska miała 27,4 mln zł zysku netto, wobec 31,1 mln zł zysku przed rokiem. O 4,4 proc. lepszy od oczekiwań analityków okazał się w drugim kwartale zysk operacyjny spółki. Wyniósł on 23,8 mln zł, o 3 proc. mniej niż przed rokiem. W pierwszych sześciu miesiącach tego roku zysk operacyjny Hydrobudowy Polska wyniósł 32,1 mln zł, a w tym samym okresie zeszłego roku 36,1 mln zł.

Przychody Hydrobudowy Polska wyniosły w drugim kwartale 465 mln zł, o 2 proc. mniej niż przewidywali analitycy i o 1 proc. mniej niż przed rokiem. W pierwszym półroczu przychody grupy sięgnęły 742 mln zł, a przed rokiem 794 mln zł.

bETlHKHr

Na koniec czerwca 2011 roku rentowność ROE Hydrobudowy Polska wynosiła 5,9 proc. (7,2 proc. przed rokiem), rentowność ROA 1,8 proc. (2,2 proc. rok temu), rentowność działalności operacyjnej 4,3 proc. (4,5 proc. rok wcześniej), a rentowność netto 3,7 proc. (wobec 3,9 proc. rok temu)

Portfel zamówień grupy kapitałowej Hydrobudowa Polska wynosił na koniec czerwca 2011 roku blisko 2 mld zł, z czego 0,9 mld zł przypada do realizacji w 2011 roku.

Wartość portfela zamówień oszacowana została wg metody rozpoznawania przychodów, co oznacza, że wyłączone zostały przychody z kontraktów pozyskanych i realizowanych w układzie konsorcjalnym, przypadające do wykonania partnerowi spoza grupy kapitałowej, także w przypadkach, w których pozycję lidera pełni HBP lub jej spółka zależna.

Największy udział w strukturze portfela zamówień stanowią obecnie kontrakty z segmentu _ drogi _ z 46,6-proc. udziałem. Drugim co do wielkości segmentem w portfelu jest segment _ woda _ z 25,1-proc. udziałem. Trzecim co do wielkości segmentem w portfelu grupy jest segment _ budownictwo przemysłowe i mieszkaniowe _, którego udział stanowi 23,8 proc. wartości całego portfela zamówień.

bETlHKHx

Hydrobudowa Polska wchodzi w skład grupy kapitałowej PBG. Sama PBG przedstawi swój raport półroczny w środę, 31 sierpnia.

bETlHKHS
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)