Notowania

lts
13.07.2011 13:38

Zyski Grupy Lotos będą niższe w drugim kwartale

Grupa Lotos spodziewa się spadku wyniku netto i operacyjnego w drugim kwartale tego roku wobec wyników z pierwszego kwartału, poinformował wiceprezes Mariusz Machajewski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - Spodziewam się, że wynik netto i operacyjny były niższe w drugim kwartale w porównaniu z pierwszym kwartałem _ - powiedział Machajewski. Według niego, w II kw. nie będzie - w przeciwieństwie do I kw. - znaczących przeszacowań zapasów, ani umocnienia złotego, co istotnie poprawiło wówczas wyniki spółki.

Saldo zysków i strat z tytułu różnic kursowych w I kwartale 2011 roku było dodatnie i wyniosło 141,0 mln zł, a saldo transakcji zabezpieczających ryzyko rynkowe było również dodatnie i sięgnęło 93,1 mln zł. Z kolei wpływ wyceny zapasów na wynik operacyjny segmentu produkcji i handlu na wynik operacyjny wyniósł 390,7 mln zł.

W II kw. br. wielkość przerobu była nieco wyższa niż w I kw., a na dodatek cechowała ją lepsza struktura, tzn. można było uzyskać więcej wyrobów z wyższą marżą z przerabianej jednostki ropy, zaznaczył też wiceprezes.

W I kw. br. przerób ropy w rafinerii w Gdańsku wzrósł o 37,7% r/r do 2,22 mln ton, co było związane z oddaniem do użytku instalacji w ramach programu 10+.

Grupa Lotos miała 635,25 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 22,87 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 6519,51 mln zł wobec 3911,60 mln zł rok wcześniej.

| |
| --- |

Tagi: lts, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz