Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zyski Reinhold Polska AB mogą być niższe o 3 mln euro

0
Podziel się:

Niemiecka spółka Union Investment Real Estate GmbH wypowiedziała firmie deweloperskiej Reinhold Polska AB zawartą w marcu umowę deweloperską i na zarządzanie nieruchomościami wchodzącymi w skład warszawskiego projektu Kamienica Lipińskiego.

Zyski Reinhold Polska AB mogą być niższe o 3 mln euro
(fluzo/CC/Flickr)

Niemiecka spółka Union Investment Real Estate GmbH wypowiedziała firmie deweloperskiej Reinhold Polska AB zawartą w marcu umowę deweloperską i na zarządzanie nieruchomościami wchodzącymi w skład warszawskiego projektu _ Kamienica Lipińskiego _.

_ Zarząd Reinhold Polska AB obecnie podejmuje wszelkie kroki zmierzające do rozwiązania niniejszej sytuacji poprzez negocjacje z Union Investment Real Estate GmbH. Reinhold Polska AB stoi na stanowisku, że przez cały okres trwania umowy wywiązywała się ze swoich zobowiązań, postępując zawsze w dobrej wierze, z poszanowaniem prawa, jak i poszanowaniem interesów zarówno Union Investment Real Estate Gmbh oraz pozostałych stron związanych z realizacją umowy _ - głosi komunikat.

Zarząd Reinhold Polska uważa, że wypowiedzenie umowy jest niezgodnie z warunkami umowy deweloperskiej, podano także.

_ Jeśli strony nie dojdą do porozumienia, wynik finansowy netto wynikający z umowy sprzedaży nieruchomości i z umowy deweloperskiej będzie mniejszy o około 3 mln euro w stosunku do przewidywanego całkowitego zysku _ - czytamy dalej w komunikacie.

W marcu Reinhold podał, zarobiła na tym projekcie _ na czysto _ 4-5 mln euro.

Całkowita wartość umów szacowana jest na 35 mln euro, a jej realizacja będzie uzależniona od zakończenia prac budowlanych i wynajmu lokali. Kamienica Lipińskiego zlokalizowana jest w Warszawie przy Al. Jerozolimskich 61/63.

W I połołowie 2010 r. Reinhold Polska AB miało 3,43 mln euro skonsolidowanego zysku przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 2,83 mln euro straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio: 42,79 mln euro wobec 0,45 mln euro.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)