Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Wirtualna Polska. Akcje spółki polecane przez analityków

0
Podziel się:

Akcje Wirtualnej Polski wśród najchętniej polecanych przez analityków, maklerów i zarządzających. Kantar przebadał ich na potrzeby plebiscytu Giełdowa Spółka Roku.

Prezes Wirtualnej Polski Jacek Świderski
Prezes Wirtualnej Polski Jacek Świderski (WP.PL)

Na potrzeby plebiscytu "Giełdowa Spółka Roku 2018", Kantar - na przełomie 2018 i 2019 r. - przebadał 98 analityków, maklerów i zarządzających. Jak informuje "Puls Biznesu", oceniali spółki pod kątem m.in. innowacyjności, kompetencji i perspektyw rozwoju.

Pytanie dodatkowe dotyczyło walorów, które najchętniej poleciliby znajomym. Wyniki badania pokazują, że akcje Wirtualnej Polski znalazły się w ścisłej czołówce.

Zdaniem analityków - TOP 3 akcji, które warto nabyć należą do: Wieltonu, CD Projektu i Wirtualnej Polski. Znajomym chętnie poleciliby papiery wartościowe wszystkich tych spółek.

Za sprawą przejęć, akcje Wirtualnej Polski rosną z roku na rok. WP korzysta także na poprawie tzw. wskaźnika widzialności reklam internetowych. Jak podaje "PB", mimo że spółka jest obecnie "wskaźnikowo" dość droga, nie są to tak wyśrubowane poziomy, jak w przypadku CD Projektu. Wskazują też na mocną wiarę inwestorów w dalsze, dynamiczne wzrosty wyników.

Zobacz także: Obejrzyj: 40 mld zł na wydatki socjalne i kolejne na rozwój

Akcje Wieltonu, producenta naczep z Wielunia, dynamicznie rosły w latach 2015-16. Wyhamowanie nastąpiło w 2017, a rok 2018 akcjonariusze zamknęli pod kreską. Jednak w obecny rok Wielton wszedł hucznie.

Jak czytamy w "PB", spółka wciąż zwiększa wolumeny sprzedaży w Polsce, a także korzysta na wcześniejszej ekspansji w kierunku zachodnim. Otwiera się też na wschód. Mimo obaw analityków, że spółka odczuje spowolnienie w europejskiej gospodarce, Wielton przekonuje, że nic takiego nie odczuwa, a potwierdzone zamówienia dają fabrykom grupy pracę na najbliższe miesiące.

Z kolei CD Projekt, producent m.in. "Wiedźmina", czwarty raz z rzędu zgarnął nagrodę dla Giełdowej Spółki Roku, ustanawiając tym samym rekord plebiscytu. Co podkreślają analitycy, szansę na wzrost wartości spółki są mocno powiązane z tematem nowej produkcji - "Cyberpunk 2077".

W pierwszympółroczu 2018 r. inwestorzy chętnie grali pod nową produkcję CD Projektu, później jednak wokół "Cyberpunka" zrobiło się ciszej. Inwestorzy czekają na oficjalne ogłoszenie daty premiery, mowa o 2020 r. Ostatnio flagowe projekty trochę rozczarowywały, jednak spółka już kilka razy udowodniła, że świetnie radzi sobie z budowaniem napięcia.

W pierwszej dziesiątce rankingu rekomendacji analityków na 2019 r. znalazły się także takie spółki, jak Selvita, PKN Orlen, CCC, Vigo System, Amica Wronki, Bank Pekao oraz PGS Software.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)