Notowania

alior bank
13.03.2019 12:50

Akcja CBA. Alior Bank komentuje zatrzymania

Alior Bank odniósł się do środowych zatrzymań CBA. Wskazuje, że jest stroną pokrzywdzoną. Przedstawiciele banku zapewniają, że współpracują z prokuraturą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Alior Bank komentuje zatrzymania CBA. (Fot: wojszczak/Reporter)

W środę przed południem CBA zatrzymało 12 byłych i obecnych pracowników jednego z banków, który w latach 2012-17 oferował swoim klientom produkty piramidy finansowej. W sprawie poszkodowanych jest około 2000 osób na kwotę 600 mln złotych.

Oficjalnie nie wskazano konkretnej instytucji, ale trop poprowadził do Alior Banku. Świadczyła o tym m.in. nerwowa reakcja inwestorów na najnowsze doniesienia. Kurs akcji Aliora przed południem spadał prawie 3 proc. Był to najgorszy wynik wśród banków notowanych na giełdzie w Warszawie.

Na reakcję Alior Banku nie trzeba było długo czekać. W oświadczeniu wskazano, że bank jest w sprawie stroną pokrzywdzoną.

"Money. To się liczy". Gościem: Marcin Karny - Menedżer ds. Rozwoju Produktów w Alior Banku

"W sprawie certyfikatów oferowanych przez W Investments Alior Bank występuje jako strona pokrzywdzona. Podkreślamy, że w pełni współpracujemy z prokuraturą i Komisją Nadzoru Finansowego w celu wyjaśnienia okoliczności związanych z sytuacją funduszy WI" - czytamy w komunikacie.

W oświadczeniu przedstawiciele banku wskazali, że zależy im na pełnym i szybkim wyjaśnieniu tej sprawy. Jednocześnie zaznaczyli, że Alior Bank jako pierwszy poinformował organy nadzoru o możliwych nieprawidłowościach ws. certyfikatów W Investments. Zgłosił także sprawę do prokuratury.

Pytania dotyczące czynności prowadzonych przez prokuraturę przedstawiciele banku przekierowują na samą prokuraturę i CBA.

Jak informuje CBA w komunikacie, do zatrzymań doszło w środę rano w Wielkopolsce. Akcja ma związek ze śledztwem, prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Łodzi, dotyczącym funkcjonowania w latach 2012-2017 na terenie kraju zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa stworzyła i zarządzała na polskim rynku finansowym czterema funduszami inwestycyjnymi zamkniętych aktywów niepublicznych.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń certyfikaty wskazanych funduszy oferowane były za pośrednictwem banków. Minimalna kwota inwestycji wynosiła 40 tys. euro. Wszystko wskazuje na to, że pracownicy banków działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowych świadomie wprowadzali nabywców w błąd. Przekonywali ich, że oferowane produkty są zabezpieczone gwarancjami bankowymi lub są po prostu zwykłymi lokatami bankowymi - czytamy w komunikacie CBA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: alior bank, alr, banki, cba, w investments, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2019

iwnvenvSTRONĄ POKRZYWDZONĄ? Chyba tlyko oficjalnie, do mediów. Może niech wyliczą ile zarobił bank na prowizjach i opłatach. Pokrzywdzony dlatego, że wyszło … Czytaj całość

13-03-2019

endrjuPokrzywdzony Alior...dlatego aresztują ich pracowników, ehh dziwny ten świat...

13-03-2019

B pracownikNiech się boją o "bezpieczne" Bankowe Papiery Wartościowe. Oferowane jako bezpieczne bez ryzyka :)

Rozwiń komentarze (15)