Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Wojas sprzedał w kwietniu towar za niecałe 9 mln zł. Przychody spadły o 64 procent

6
Podziel się

Zamknięcie galerii handlowych i ograniczenia w przemieszczaniu się wpłynęły na spadek miesięcznych przychodów ze sprzedaży. W przypadku właściciela sieci Wojas i Bartek mowa o stracie kilkunastu milionów złotych. Sprzedaż detaliczna przeniosła się praktycznie w całości do internetu.

Zamknięcie galerii handlowych odbiło się mocno na sprzedaży Wojasa.
Zamknięcie galerii handlowych odbiło się mocno na sprzedaży Wojasa. (Flickr)
bEpwUuRN

Jeden z największych polskich producentów obuwia podsumował wyniki sprzedaży. Tak jak można się było spodziewać były znacząco gorsze niż przed epidemią koronawirusa. Całkowite przychody ze sprzedaży grupy Wojas w kwietniu 2020 roku wyniosły 8,79 mln zł i były niższe o 64 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.

Biorąc pod uwagę tylko sprzedaż detaliczną Wojas zainkasował w kwietniu tylko 5,73 mln zł. To spadek jest więc jeszcze większy - na poziomie 71 proc. Praktycznie cała sprzedaż (97 proc.) w ubiegłym miesiącu przeniosła się do internetu.

bEpwUuRP

"Na spadek przychodów wpływ miała pandemia koronawirusa COVID-19 oraz administracyjne zamkniecie od dnia 14 marca do 3 maja 2020 roku sklepów Wojas i Bartek w centrach handlowych, gdzie znajduje się 95 proc. sklepów własnych" - czytamy w komentarzu zarządu.

Zobacz także: Tarcza antykryzysowa 3.0. "Przedsiębiorców pokonuje biurokracja"

Jednocześnie Wojas poinformował, że spadek sprzedaży detalicznej w pierwszych dwóch dniach handlu w maju po otwarciu centrów wyniósł 35 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

bEpwUuRV

Po pierwszych czterech miesiącach roku spółka odnotowała sprzedaż detaliczną na poziomie 42,5 mln zł - o 31 proc. niższą niż w analogicznym okresie 2019 roku. Biorąc pod uwagę całość przychodów wynik jest o około 20 mln zł wyższy, ograniczając spadek do 18 proc.

Jak wyglądają wyniki w zderzeniu z kosztami działalności? Ile wyniosły zyski lub strata? Na te dane trzeba poczekać do 23 czerwca, gdy firma opublikuje szczegółowy raport finansowy za pierwszy kwartał.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEpwUuRW

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEpwUuSq
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
milk
rok temu
Ale wiekszosc przecen na poziomie 20 procent! To co to za przecena??????
😷
rok temu
Wojas ma ceny z kosmosu
Premier
rok temu
Weź kredyt, zmień branżę.
bEpwUuSr
mu
rok temu
Sprzedawać online. Przyszłość to e-sklepy. Galerie są z dawnych czasów. Drogie, daleko i mało towaru.
no ba
rok temu
kazdemu jest trudno ! mnie osobiscie szkoda glodnych dzieci bo sa bezbronne a firmy powinny miec budzet na nieprzewidziane sytuacje. Wojasowi zycze powodzenia