Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Zniesienie zakazu handlu w niedzielę. Emilewicz: "Nie widzimy konieczności"

598
Podziel się:

- Rząd nie rozważa zniesienia zakazu handlu w niedzielę - poinformowała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Choć czasowego zawieszenia ograniczenia domagało wiele organizacji.

Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju
Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju (Flickr KPRM)

Temat zniesienia niedzielnego zakazu handlu pojawia się co jakiś czas. Okres pandemii spowodował, że postulowało o to wielu sprzedawców.

Jak przekonywała PIH, im większy format, tym gorzej wychodzi na ograniczeniu handlu w niedziele. Dlatego też sugerowano choć czasowe zniesienie zakazu.

O zniesienie zakazu handlu w niedzielę w czasie stanu epidemii oraz przez 180 dni po jego zniesieniu apelowała także Rada Przedsiębiorczości, a OECD rekomendowała jego zawieszenie, aby wspomóc sektor detaliczny.

Rząd jednak twardo stoi na swoim stanowisku. - Dziś nie rozważamy takiego scenariusza - powiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz dziennikarzom, odpowiadając na pytanie czy rząd nie rozważa zniesienia zakazu handlu w niedzielę.

Jak dodała, stan konsumpcji, jaki osiągamy dziś, jest porównywalny z tym, co mieliśmy na początku roku, przed pandemią.

- Dzisiaj zatem nie widzimy konieczności, aby ten zakaz był zniesiony - zaznaczyła i dodała, że rząd oczywiście, analizuje na bieżąco rynek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(598)
Głos Rozsądku...
4 lata temu
Bardzo proste rozwiązanie. Stawka w niedzielę dwukrotna i wolny dzień w tygodniu. Wg mojego doświadczenia, a układam grafiki dyżurów w innej niż handlowa branży, większość pracowników wręcz pilnuje, aby nie mieli mniej niż inni dyżurów weekendowych. A drugie rozwiązanie już na poziomie galerii handlowych - jedną niedziela pracująca w miesiącu, a galerie ustaliłyby grafik, w które niedziele pracują. Na pewno dogadałyby aby wszystkie nie były czynne w tą samą jedną niedzielę, ale jakby tak chciały to ich prawo. Rynek zysków by to uregulował stosownie do potrzeb klientów.
Piotr,
4 lata temu
Kto błaga na pewno nie ja wreszcie mam wolne niedziele i jest miło.mam czas dla rodziny
PIS
4 lata temu
URZĘDY OTWORZYĆ W NIEDZIELĘ ! BO PRACUJEMY CAŁY TYDZIEŃ I NIE MA KIEDY ZAŁATWIĆ SPRAW.
eurosceptyk
4 lata temu
Do wszystkich przeciwników zniesienia zakazu handlu: Nie chcesz, NIE PRACUJ! Na każdego "poszkodowanego" znajdzie się 10 chętnych, którzy badzo chętnie się zatrudnią do pracy przy kasie w niedziele. Są dziesiątki innych zawodów w których możecie się zatrudnić jak wam nie pasuje handel. Ale przeciętny konsument zdecydowanie wolałby mieć możliwość pójść sobie do sklepu kiedy chce niż jej nie mieć. Sklepikarze są tu, na szczęście, w mniejszości.
bez jaj
4 lata temu
Niech mówi prawde. To prezes nie widzi konieczności. W tej partii i tym marionetkowym rzadzie wszystko ustala prezes czyli jeden mały zwykły poseł
...
Następna strona