Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
22.06.2020 10:45

Zniesienie zakazu handlu w niedzielę. Emilewicz: "Nie widzimy konieczności"

- Rząd nie rozważa zniesienia zakazu handlu w niedzielę - poinformowała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Choć czasowego zawieszenia ograniczenia domagało wiele organizacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr KPRM)
Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju

Temat zniesienia niedzielnego zakazu handlu pojawia się co jakiś czas. Okres pandemii spowodował, że postulowało o to wielu sprzedawców.

Jak przekonywała PIH, im większy format, tym gorzej wychodzi na ograniczeniu handlu w niedziele. Dlatego też sugerowano choć czasowe zniesienie zakazu.

O zniesienie zakazu handlu w niedzielę w czasie stanu epidemii oraz przez 180 dni po jego zniesieniu apelowała także Rada Przedsiębiorczości, a OECD rekomendowała jego zawieszenie, aby wspomóc sektor detaliczny.

Rząd jednak twardo stoi na swoim stanowisku. - Dziś nie rozważamy takiego scenariusza - powiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz dziennikarzom, odpowiadając na pytanie czy rząd nie rozważa zniesienia zakazu handlu w niedzielę.

Jak dodała, stan konsumpcji, jaki osiągamy dziś, jest porównywalny z tym, co mieliśmy na początku roku, przed pandemią.

- Dzisiaj zatem nie widzimy konieczności, aby ten zakaz był zniesiony - zaznaczyła i dodała, że rząd oczywiście, analizuje na bieżąco rynek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo, zakaz handlu, zniesienie zakazu handlu, handel
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-06-2020

xzzxsdProponuję referendum w sprawie niedziel handlowych

19-06-2020

Annakto błaga o handlowe niedziele? Chyba zwariowali sami sobie idźcie w niedzielę do pracy, a ja będę spędzała czas z rodziną, zobaczycie jak to fajnie … Czytaj całość

20-06-2020

PolakChyba ludzie z PO chcą handlowych niedziel. Proponuję, żeby trzaskowski staną za ladą w sklepie w niedzielę, zamiast spędzać czas z rodziną!!!

Rozwiń komentarze (598)