Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Żółkiewicz z Zolkiewicz & Partners: Allegro będzie mieć ok. 6,3% udziału w WIG20

0
Podziel się:

Warszawa, 30.09.2020 (ISBnews/ ISBnews.TV) - Allegro.eu będzie mieć ok. 6,3% udziału w indeksie największych spółek WIG20 po debiucie na giełdzie, szacuje zarządzający funduszem Zolkiewicz & Partners Inwestycji w Wartość FIZ Piotr Żółkiewicz w rozmowie z ISBnews.TV.

Żółkiewicz z Zolkiewicz & Partners: Allegro będzie mieć ok. 6,3% udziału w WIG20

"Debiut Allegro [...] jest wielkim krokiem [...] dla polskiej giełdy, bo to będzie na start 6,3%, bądź trochę więcej, indeksu WIG20. To będzie prawie 4,5% indeksu WIG, więc zwiększą się obroty na polskiej giełdzie, przyciągniemy w ten sposób inwestorów zagranicznych. Allegro od razu wejdzie też do międzynarodowych indeksów, FTSE czy MSCI, co przyciągnie fundusze benchmarkowe i inwestorów zagranicznych" - powiedział Żółkiewicz w rozmowie z ISBnews.TV.

Według niego, Allegro będzie jedną z kilku najpopularniejszych spółek na warszawskim parkiecie.

"Najbardziej płynnych, najmodniejszych wśród inwestorów zagranicznych. Tak jak CD Projekt do tej pory był taką perełką, która przyciągała zainteresowanie inwestorów zagranicznych, teraz będziemy mieli takie dwie. I to w dodatku w głównym indeksie WIG 20. Ja się cieszę, że ten indeks w końcu się unowocześni, i troszkę poprawi wizerunek polskiej giełdy" - dodał zarządzający.

Żółkiewicz zwrócił jednocześnie uwagę na to, że do inwestorów indywidualnych skierowane jest zaledwie ok. 4% całej oferty, w związku z czym należy się spodziewać "ogromnej nadsubskrypcji".

Podkreślił też, że "dawno nie było na polskiej giełdzie tak ciekawego debiutu", jak Allegro.

"Nareszcie wchodzi na parkiet spółka, która, po pierwsze jest asset light - nie jest kapitałochłonna. Po drugie, jest z branży nowych technologii, a przynajmniej nowoczesnego handlu. Po trzecie, wzrost przychodu bądź zysku o 20% rocznie, jeszcze przez dłuższy okres nie będzie zapewne dla Allegro niczym wyjątkowym - a był czymś wyjątkowym do tej pory na polskiej giełdzie" - podsumował zarządzający.

Wcześniej w tym tygodniu członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) Izabela Olszewska powiedziała, że Allegro ma szansę znaleźć się w indeksie WIG20 już trzeciego dnia sesyjnego po debiucie, o ile spełni odpowiednie warunki.

Cena emisyjna akcji w pierwszej ofercie publicznej (IPO) Allegro.eu została ustalona na 43 zł za akcję. Wynikająca z ceny ofertowej kapitalizacja rynkowa spółki wyniesie 44 mld zł. Całkowita wartość oferty wyniesie 10,6 mld zł w przypadku pełnego wykonania opcji dodatkowego przydziału lub 9,2 mld zł bez uwzględnienia opcji dodatkowego przydziału.

Przewidywany pierwszy dzień notowania i obrotu akcjami na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie to 12 października 2020 r.

Allegro jest platformą handlową numer 1 w Polsce. Sprzedaż realizowana jest przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie grupy osiągnęła wartość 28,4 mld zł (7,1 mld USD) w okresie 12 miesięcy zakończonym 30 czerwca 2020 r. Od października 2016 r. Allegro należy do funduszy Cinven, Permira i Mid Europa.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)