Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ANA
|

Zrezygnowali z perfum Majdana. Była spółka celebryty rusza z nowym projektem

19
Podziel się

Dziesięć lat temu Radosław Majdan wprowadził na rynek swoje perfumy. Jego prezesura w Vabun skończyła się w grudniu zeszłego roku razem ze sprzedażą dużego pakietu akcji. Firma poszła na sprzedaż, a spółka zmienia profil. Właśnie ogłosiła, że połączy się z inną i będzie działać w branży... odnawialnych źródeł energii (OZE).

Zrezygnowali z perfum Majdana. Była spółka celebryty rusza z nowym projektem
Debiut gieіdowy spółki Vabun na rynku NewConnect w 2018 roku. (East News)
bDSyGfaZ

Spółka Vabun podpisała z Yellow Boson list intencyjny, na podstawie którego ruszyły negocjacje w sprawie połączenia obu spółek.

"Branża OZE należy do jednej z najszybciej rosnących, więc fuzja z podmiotem działającym w tym obszarze biznesowym przyniesie nam z pewnością wiele korzyści” – ocenia mówi Łukasz Górski, prezes Vabun.

"Bardzo podoba nam się model biznesowy tej spółki, dlatego zdecydowaliśmy się podpisać list intencyjny w sprawie połączenia” – dodaje.

bDSyGfbb
Zobacz także: Nie stać nas na kolejne lockdowny? Rzecznik MŚP: każda rodzina musi dać 20 tys.

Yellow Boson realizuje projekty zarówno dla gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorstw. Firma działa na rynku polskim oraz hiszpańskim.

Planowane jest połączenie poprzez przejęcie, czyli przez przeniesienie całego majątku Yellow Boson (spółka przejmowana) na Vabun S.A. (spółka przejmująca), w zamian za wydanie dotychczasowym akcjonariuszom Yellow Boson akcji Vabun.

bDSyGfbh

Powstała po połączeniu spółka będzie działać pod nową firmą, która zostanie ustalona przez obie strony i będzie prowadziła działalność w branży odnawialnych źródeł energii (OZE).

To definitywny koniec marki Vabun, jaką znaliśmy do tej pory. Twarzą marki perfum i głównym motorem napędowym sprzedaży był przez dekadę Radosław Majdan. Z piłkarza i celebryty przeobraził się też w poważnego prezesa i akcjonariusza giełdowej spółki, która od 2018 roku była notowana na rynku NewConnect.

W grudniu 2020 roku Majdan zrezygnował z funkcji prezesa Vabun, a później także sprzedał należące do niego akcje spółki znikając z oficjalnego spisu współwłaścicieli.

bDSyGfbi

W lutym zarząd Vabun podjął decyzję o sprzedaży części przedsiębiorstwa, a dokładnie wszelkich praw do nazwy i marki "Vabun". Wtedy też zapowiedział, że spółka chce połączyć się z innym podmiotem działającym w bardziej perspektywicznej branży. Już wiemy, że chodzi o OZE i spółkę Yellow Boson.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSyGfbC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
healer
2 miesiące temu
ta "poważna" spółka Vabun o ile pamiętam miała sprzedaż rzędu kilkuset tysięcy rocznie....Radzio chciał się dowartościować tytułem Prezesa i że NIE jest utrzymankiem Małgoni....
ON-23
2 miesiące temu
Przepraszam, ale kto to jest Radosław Majdan, nazwany tu celebrytą?
Argonauta
2 miesiące temu
Ten pan powinien sprzedawac gisowe odlewy swojej pyty, wtedy wiecej zarobi jak na tych sikach typu vabun.
bDSyGfbD
Zenek
2 miesiące temu
a ja będę palić drewnem w jakimś dobrym kotle. Na co mi ta spółka...
Nicki nick
2 miesiące temu
Spalarnia ekodestylatu "Vabun" ?
...
Następna strona