Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ZUE spodziewa się dalszej poprawy wyników po IV kw. 2020 r.

0
Podziel się

ZUE spodziewa się dalszej poprawy wyników po IV kw. 2020 r., poinformował ISBnews prezes Wiesław Nowak.

ZUE spodziewa się dalszej poprawy wyników po IV kw. 2020 r.
bDAEamZh

"Nasze rentowność r/r rośnie, choć mamy jeszcze w realizacji ostatnie przetargi pozyskane na trudnych warunkach w l. 2016-2017. One w większości w tym roku się skończą i już nie będą miały takiego wpływu na wyniki w 2021 r. Rentowność brutto na sprzedaży wzrosła nam rok do roku z 3,1% do 3,8% na koniec września. Te kontrakty, które obecnie pozyskujemy są wiele bardziej marżowe. Do tego ceny usług podwykonawczych trochę spadły, myślę, że idziemy w dobrą stronę" - powiedział Nowak w rozmowie z ISBnews.

"Czwarty kwartał jest u nas z reguły dobry. Trudno powiedzieć, na ile wpłynie na końcowy przerób, to będzie zależało w dużej mierze od 'chęci' zamawiających do fakturowania, ale jestem dobrej myśli co do poziomu przychodów. Natomiast na marże ostatni kwartał powinien wpłynąć pozytywnie" - dodał.

Ocenił, że II fala pandemii koronawirusa nie spowodowała perturbacji z realizacją zadań dzięki doświadczeniom zdobytym wiosną i restrykcyjnemu trzymaniu się wypracowanym wtedy rozwiązaniom sanitarnym.

bDAEamZj

"To co ma większy wpływ, to ograniczenia w pracy urzędów. Kontakty są utrudnione, niektóre decyzje administracyjne zapadają wolniej" - zakończył prezes.

W I-III kw. 2020 r. Grupa ZUE miała 2,93 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 3,98 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 610,76 mln zł w porównaniu z 748,26 mln zł rok wcześniej. Zysk brutto na sprzedaży wyniósł 22,94 mln zł vs. 23,18 mln zł.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. Skonsolidowane przychody ZUE wyniosły 996 mln zł w 2019 r.

Tomasz Chaberko

bDAEamZp
bDAEamZK
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)