Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jacek Frączyk
Jacek Frączyk
|
aktualizacja

ZUS odroczył egzekucję. Comarch dostał 41 dni

3
Podziel się

Zapowiadało się, że pomiędzy ZUS a Comarch stoczy się batalia sądowa. Zakład robi jednak polubowne gesty. Przesunął żądanie zapłaty na późniejszy termin.

ZUS z decyzją o zajęciu kont Comarchu wstrzymuje się już od lutego
ZUS z decyzją o zajęciu kont Comarchu wstrzymuje się już od lutego (Shutterstock.com)
bEratAwl

Umowę na utrzymanie Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS wypowiedział Comarchowi 20 lutego, przed terminem. Urzędnicy obawiali się, że firmie nie uda się wyrobić z pracami i woleli nie ryzykować. Mimo że potwierdzone zostało kompletne przygotowanie merytoryczne Comarchu w zakresie funkcji integratora oraz w zakresie 67 metryk z 74 metryk ogółem. Systemem z powrotem zajęło się Asseco Poland.

Jednocześnie ZUS zażądał od Comarchu pieniędzy. Kara umowna 24,2 mln zł miała być wypłacona przed końcem lutego. Później Comarch odgrażał się, że pójdzie na drogę sądową, a zakład spuścił z tonu. Odraczał kolejne terminy płatności. Nie inaczej było we wtorek.

Comarch otrzymał od CaixaBank informację o wpłynięciu oświadczenia od ZUS o odroczeniu wykonania żądania wypłaty 24,2 mln zł do 6 sierpnia 2019 roku. Przez ten czas będą prowadzone rozmowy ugodowe - wynika z komunikatu Comarchu.

bEratAwn

Zobacz też: Dobrowolna składka na ZUS. Pracodawcy: Tak, ale pod jednym warunkiem

Gdyby nie odroczenie, bank musiałby przelać ze środków Comarchu żądaną kwotę już 1 lipca z bankowej gwarancji należytego wykonania umowy.

Spółka podawała, że utworzy rezerwę w wysokości 24,2 mln zł, która zostanie uwzględniona w sprawozdaniu finansowym grupy Comarch za rok 2018, ale uznaje żądania wypłaty z gwarancji za bezzasadne.

bEratAwt

W czerwcu Comarch wygrał jednak na początku czerwca przetarg na kolejne usługi dla zakładu, a konkretnie na migrację domeny świadczeniowej. Krakowska firma może na tym zarobić 38 mln zł. To, czy Comarch będzie kontynuował prace w drugim etapie, zależy, czy po trzech miesiącach, tj. pod koniec sierpnia, umowa zostanie przedłużona.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEratAwO
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(3)
Broducha
2 lata temu
"W czerwcu Comarch wygrał jednak na początku czerwca przetarg na kolejne usługi" Masło maślane troszeczkę :D
Baba
2 lata temu
ZUS wypowiedział im umowę przed czasem bojąc się że nie zdążą czytaj że zrozumieniem
vxcvxcv
2 lata temu
skoro się nie wywiązali z umowy to dlaczego następuje jakieś odraczanie kar?
bEratAwP