Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MKS
|

101 zarzutów dla księgowej. Przez 11 lat nikt się nie zorientował

120
Podziel się:

Kobieta tłumaczyła, że ma trudna sytuację życiowa i nie była w stanie regulować zobowiązań. Przez 11 lat opłacała więc z pieniędzy pracodawcy prywatne rachunki. O jej losie zadecyduje sąd. W akcie oskarżenia zawarto 101 zarzutów.

101 zarzutów dla księgowej. Przez 11 lat nikt się nie zorientował
Przez 11 lat nikt się nie zorientował, że księgowa wyprowadzała niewielkie kwoty (Pixabay)
bESDmYwR

36-letnia księgowa z jednej z gminnych spółek w gminie Kozłowo przez 11 lat opłacała swoje prywatne rachunki z firmowego konta. W sumie kobieta uszczupliła samorząd "sfinansował" jej wydatki na kwotę niemal 150 tys. zł. Miało to miejsce w latach 2008-2019. Jak to możliwe, że przez ponad dekadę działała bezkarnie?

Kobieta zawsze pobierała niewielkie kwoty, których brak nie był rzutował na finanse spółki. O skali nieprawidłowości jej przełożony dowiedział się dopiero po tym, jak przeprowadził kontrolę.

Kobiecie postawiono łącznie 101 zarzutów: kradzieży, podrobienia dokumentu i popełnienia przestępstwa z ustawy o rachunkowości.

bESDmYwT
Zobacz także: Pracownicy z zagranicy jedynym ratunkiem? Brakuje rąk do pracy

Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów, a swoje działanie usprawiedliwiała trudną sytuacją i ciążącymi na niej zobowiązaniami finansowymi. Śledczy zajęli mienie 36-latki na kwotę 78 000 zł. Oprócz tego kobieta wpłaciła 10 000 zł poręczenia majątkowego.

bESDmYwZ

W marcu 2021 r. skierowano przeciwko 36-latce akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Nidzicy. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto, kobieta musi również liczyć się z zastosowaniem przez sąd zakazu wykonywania zawodu oraz zajmowania stanowisk i funkcji związanych z zarządzaniem i prowadzeniem księgowości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESDmYxu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(120)
nori
8 miesięcy temu
A ty , ślizgacz , z czego opłacasz rachunki ? Z konta Orlenu ? Z naszych baków ? Tylko się nie przestrzel bo jeszcze musisz dziesięcinę papuńciu Rydzyku odprowadzić !
Sdf
8 miesięcy temu
Bo najbardziej kradną białe kołnierzyki
Xxxxc
8 miesięcy temu
Obajtek w ubiegłym roku zarobił ponoć 1286000. Gdyby zarabiała choć 25% pewnie by nie kradła. A jak zarabiała 2000 to na tą kwotę co Obajtek musiałaby pracować 54 lata.
bESDmYxv
jkk
8 miesięcy temu
a co grozi europosłowi od kabrioletu za wyłudzenie 100 tys euro?
roman
8 miesięcy temu
"Jak to możliwe, że przez ponad dekadę działała bezkarnie?" - w 2008r. (nierządy PO) wszyscy kradli i nikt nikogo ani niczego nie kontrolował (POza stanem swojego konta i portfela)...
...
Następna strona