Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

13. emerytura. Premier Mateusz Morawiecki: "Trzynastki" będą wypłacane co roku

Premier Mateusz Morawiecki kontynuuje przedwyborczy rajd. W rozmowie z "Super Expressem" zapewnia, że "trzynastki" będą wypłacane w kolejnych latach. Pod warunkiem, że PiS wygra wybory.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
"Trzynastki" pozostaną, jeśli PiS zostanie. Premier zapowiada kontynuację programu po wygranych wyborach (Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Albo PiS wygra wybory, albo "trzynastka" będzie wypłacona tylko w 2019 r. To oznacza, że ustawa nie zapewni wypłat w kolejnych latach, władze zdecydują o tym po wyborach.

W rozmowie z "Super Expressem", premier Mateusz Morawiecki obiecał, że wypłaty 13. emerytury i renty będą kontynuowane w następnej kadencji jedynie, jeśli wyborcy zaufają rządowi i ponownie go wybiorą.

- Mogę zapewnić, że to nie jest jednorazowy strzał. Program "Emerytura plus" będziemy kontynuować w kolejnej kadencji. Jeśli, oczywiście, wyborcy nam zaufają i przedłużą nasz mandat do rządzenia - stwierdził premier.

Obejrzyj: Ekspert o zaskakującym efekcie "trzynastki"

Premier dopytywany o to, dlaczego "trzynastki" pojawiły się dopiero teraz, przypomnijmy w roku podwójnych wyborów - do europarlamentu oraz do polskiego parlamentu - odpowiedział, że do realizacji tych programów wcześniej trzeba było zakleić dziury w budżecie.

- "Emerytury plus" nie było rok temu z tego samego powodu, dlaczego nie było 500+ na każde dziecko. Otóż, zaklejenie ogromnych dziur w budżecie po rządach PO wymagało olbrzymiej pracy. Wygraliśmy z mafiami vatowskimi i teraz dopiero widzimy, jak się zamknął księgowo poprzedni rok, jakie są wpływy z podatków w styczniu i lutym. Wiemy po prostu, na co możemy sobie pozwolić - powiedział w "SE" premier Mateusz Morawiecki.

"Trzynastki" będą wypłacane już o 1 maja. Program obejmie wszystkich emerytów i rencistów. Na ich konta trafi 1100 zł brutto – niezależnie od wysokości pobieranej emerytury czy renty.

Kwota nie wzięła się z powietrza, jest to równowartość minimalnej emerytury. Odliczając opodatkowanie – na ręce emerytów i rencistów w 2019 r. trafi ok. 880 zł dodatkowego, jednorazowego świadczenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: piątka pis, trzynastki, 13 emerytura, renta, mateusz morawecki, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-03-2019

Kaja39"Pod warunkiem, że PiS wygra wybory." To szantaż ?!

08-03-2019

mmwłasnie przez wasze durne rozdawnictwo nie wybierzemy was.... Rozdawajcie swoje! Od moich wara! Całe życie finansuję wszystkich dookoła. DOŚĆ!!!

08-03-2019

NaiwniHeheh i co , to moze nie jest korupcja polityczna ?

Rozwiń komentarze (570)